90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА - Хебър 3:1 в мач от Първа лига

ЦСКА с дебютна победа за сезона, "армейците" на Стипич не срещнаха трудности с Хебър

Заслужен триумф за столичния гранд с 3:1

90+1′

В самия край, друг дебютант в състава на ЦСКА – Иван Тасев, отново беше близо до попадението след солова акция. Пробивът му завърши с удар, спасен от Дебърлиев.

87′

Йоан Борносузов ще се появи в игра за ЦСКА. Напуска Георги Чорбаджийски.

87′

Шейх Диаманка напуска унизен, след като Великов му прави "двойна смяна" и пуска в игра Калоян Кръстев.

Снимка 676390

Източник: startphoto.bg

81′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! 1:3! НАБИЛ МАКНИ! Буквално след изпълнението на център, Хебър организира атака, при която достигна и до почетен гол. Атанас Кабов бързо изпълни тъч, при който Кристиан Андонов получи шанс да стартира далеч пред Тибо Вион. Младокът пусна към дузпата за Набил Макни, който с десния крак замахна срещу Петров, а после с левия "препарира" Дюлгеров с мощен шут под гредата.

80′

ГОООЛ ЗА ЦСКА! 3:0! ЧОРБАДЖИЙСКИ! Логиката възтържествува и Георги Чорбаджийски заслужи своя дебютен гол в професионалния футбол. Цялата работа в 80-ата минута свърши Марселиньо Кареасо. Халфът отне топката от съперник, след което пусна извеждащ пас за гореспоменатия "червен" нападател, който вече нямаше как да сбърка за класиката.

77′
Снимка 676393

74′

ЧОРБАДЖИЙСКИ! ЦСКА беше близо до сътворяването на класиката в 74-ата минута. Георги Чорбаджийски се измъкна от засадата и с отлично поемане остана сам срещу Дебърлиев. Нападателят финтира капитана на гостите и отправи изстрел към опразнената врата. За нещастие на големия "червен" талант, притичалият Михайлов успя да изчисти малко пред голлинията, за да остави резултата "само" 0:2 в ущърб на отбора му.

70′

Милен Гамаков влиза в игра за Хебър, играта напуска Октай Хамдиев.

Снимка 676394

70′

Кристиан Андонов ще се появи на терена вместо нападателя Стайков.

69′

Малко след появата си на терена, Иван Тасев искаше да блесне в най-добра светлина за новия си клуб. Крилото на ЦСКА обаче прати шута си много в аут.

Снимка 676396

64′

Иван Тасев се появява в игра за сметка на Станислав Шопов.

64′

Петко Панайотов е време да се появи в игра за сметка на Тобиас Хайнц.

61′
Снимка 676382

58′

ДУЗПА ЗА ЦСКА? "Червените" контролираха мача и след почивката. Секунди, след като отправи опасен шут от средна дистанция, Георги Чорбаджийски искаше дузпа в полза на ЦСКА. В 58-ата минута той бе дръпнат от бранител на Хебър, но Иво Андреев и ВАР не видяха достатъчно чисти доказателства за това, че трябва да отсъдят наказателен удар.

51′

Веселин Великов предприема рокада. Божидар Пенчев ще бъде заменен от Шейх Диаманка.

47′
Снимка 676384

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

САНЯНГ! Проблемите за Хебър нямаха край, а нов опасен момент пред вратата на пазарджиклии имаше секунди преди сигнала за почивка. Тогава Дебърлиев излезе напред, за да изчисти пас към Скаршем. Топката достигна до десния бек Сейни Санянг, който на два пъти опита да намери път към мрежата между купа от играчи. За жалост на гамбиеца - без успех.

Снимка 676386

43′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 2:0! МАРСЕЛИНЬО КАРЕАСО! Селекцията на Томислав Стипич почти реши всичко в този мач с попадение в 43-ата минута. Георги Чорбаджийски и Джонатан Линдсет бяха разменили местата си в атака, което доведе до лек хаос в отбраната на Хебър. Нджомганг Фонкю не изчисти по най-добрия начин, като след намеса на изтеглилия се назад Линдсет, топката достигна до Марселиньо Кареасо. Опорният халф пробва своя късмет и сполучи - ударът му по земя неутрализира Дебърлиев за 2:0.

41′

Хебър отправи първия си изстрел към "червената" врата с настъпването на 41-ата минута. Атанас Кабов напомни за себе си с добро изпълнение, което обаче не притежаваше необходимата точност.

Снимка 676385

40′

Християн Петров получи възможност да се включи при статично положение за ЦСКА в 40-ата минута. Тогава той засече центриране на Хайнц, но ударът му с глава не намери целта.

30′
Снимка 676378

27′

ГРЕДА! Макар и с малко късмет, ЦСКА записа в своя актив и една греда. Тобиас Хайнц пресили своето центриране, което леко подлъга Дебърлиев. В крайна сметка кълбото кацна върху напречния му стълб.

26′

ЛИНДСЕТ! ЦСКА имаше страхотна възможност да удвои преднината си в 26-ата минута. Станислав Шопов събра няколко съперника в средата на терена, след което отправи извеждащ пас за Джонатан Линдсет. Капитанът на ЦСКА не изгуби излишно време и отправи удар, който обаче се отклони в крака на Терзиев и излезе в корнер.

18′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 1:0! ШОПОВ! Не измина много време и "червените" заслужено поведоха в резултата. Капитанът Джонатан Линдсет получи пас, на ръба на засадата, след който съумя да отправи подаване на първа греда. Там най-съобразителен се оказа халфът Станислав Шопов, който макар и след рикошет в Олексий Збун, промуши топката в мрежата на подлъгания Дебърлиев.

13′

Постепенно ЦСКА започна да затяга обръча около наказателното поле на Хебър. Отбраната на гостите биваше "стресирана" с остри пасове, успоредни на голлинията, най-често отправяни от активния Улаус Скаршем. Защитата на "гробарите" обаче действаше прецизно и се справяше с всичко по-опасно.

Снимка 676377

4′

Реакцията от ЦСКА не закъсня и още в четвъртата минута Петър Дебърлиев бе пробван с шут от далечна дистанция на Тибо Вион. Кълбото тупна малко пред стража на Хебър, който въпреки това успя да изчисти в корнер.

3′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! Срещата на националния стадион започна на много ниски обороти, но спорна ситуация беляза сблъсъка още в 180-ата секунда. Тогава гостите от Пазарджик поискаха дузпа в полза на своя тим. Безцелно подаване се превърна в битка между Санянг и Кабов. Гамбиецът използва ръцете си, за да спечели преимущество в наказателното поле. Звездата на хебърци опита да се възползва максимално, за да си изпроси дузпа, ала реферът Иво Андреев остана безмълвен и даде знак играта да продължи.

1′