Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители: 5987

Спартак (Варна) - ЦСКА 3:0 в мач от Първа лига

"Червен" крах във Варна! Спартак унижи ЦСКА в морската столица

Ето подробности

83′

В 83-та минута Георги Чорбаджийски успя да нанесе един от точните удари за ЦСКА във вратата на Спартак, но вратарят на варненци се справи без никакъв проблем.

80′
Снимка 677477

Източник: startphoto.bg

75′

Четвърт час преди края вратарят на "соколите" Мартин Величков се контузи и беше заменен от Никола Виденов.

67′

Иван Турицов получи жълт картон за нарушение срещу Ахмед Ахмедов.

59′

3:0! НЕЩАСТЕН АВТОГОЛ НА ДЮЛГЕРОВ! Четвърт час след подновяването на играта "соколите" шокираха ЦСКА за трети път. Делова се подхлъзна и загуби топката, а Филип Лесняк нанесе далечен удар, след който кълбото рикошира в гредата, удари се в гърба на Дюлгеров и посети "армейската" врата за трети път.

56′

Първият удар за ЦСКА в мача дойде 10 минути след подновяването на играта. Делова даде дълъг пас към Вион в наказателното поле, а леият бек нанесе удар, но точно във вратаря на "соколите".

52′
Снимка 677475

48′

Тибо Вион получи жълт картон.

46′

Четворна смяна за ЦСКА. Кордоба, Турицов, Фаетон и Джейсън Локико замениха Скаршем, Санянг, Хайнц и Шопов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

43′

Жълт картон за Па Конате.

39′

ГОЛ!! 2:0!!! АХМЕДОВ!!! Пет минути преди почивката Ахмедов наказа ЦСКА за втори път. Ивей Ромееш получи извеждащо подаване в полето на "червените" и остана сам срещу Делова. Футболистът на Спартак хитро пусна топката вляво към включващия се Ахмедов, който с левачката прати кълбото в мрежата на "армейците" за втори път.

27′

ГРЕДА ЗА СПАРТАК! АХМЕДОВ! В 27-ата минута варненци пропуснаха нова възможност за гол, а на стрелкова позиция отново беше Ахмедов. Той получи извеждащ пас от Вутов и стреля мощно, но разтресе напречната греда. Ако се беше стигнало до попадение, ситуацията щеше да бъде преразгледана за засада при подаването към Ахмед Ахмедов.

21′

АХМЕДОВ!!!! В средата на първата част ЦСКА можеше да инкасира втори гол. Антони Вутов изведе Ахмедов сам срещу Дюлгеров. Нападателят се опита да прехвърли вратаря, ала стражът на "червените" явно очакваше това и спаси с една ръка.

14′

ГОЛ ЗА СПАРТАК! АХМЕДОВ! В 13-та минута ЦСКА беше сериозно притеснен. Ахмедов получи зивеждащ пас, след който Делова успя да се върне и да блокира удара му, но малко след това Християн Петров не се справи със същата задача и се наложи Дюлгеров да избива в корнер.  След ъгловия удар Александър Цветков нанесе удар с глава с плонж, а Ахмед Ахмедов засече с пета и вкара топката в мрежата на "червените". Бившият нападател на ЦСКА не се зарадва на попадението.

2′

Двубоят в морската столица започна на доста високо темпо, а първият отбор, който стигна до удар към една от двете врати беше този на Спартак. Ахмед Ахмедов нанесе удар от около 25 метра и предизвика първото спасяване на Иван Дюлгеров с екипа на ЦСКА. Новият вратар на "армейците" не се беше намесвал в предишните два двубоя, в които беше под рамката на вратата.

1′

99 Даниел Халачев 24 Юлиан Илиев

Спартак (Варна) посреща ЦСКА в двубой от третия кръг на Първа Лига. Срещата на "Коритото" започва в 19:00 часа, а главен съдия ще бъде Радослав Гидженов.

За "соколите" това ще бъде първи домакински мач от началото на сезона. Те стартираха с две гостувания, в които успяха да грабната една победа (2:0 над Хебър) и едно равенство (2:2 с ФК ЦСКА 1948). Така "соколите" към момента са на четвъртата позиция и показват, че нямат намерение да допуснат отпадане отново от родния ни елит.

Доброто начало на сезона със сигурност е предпоставка стадион "Спартак" да бъде напълнен днес. По първоначална информация вече 1/3 от капацитета на "Коритото" е разпродаден, като се очаква и още запалянковци да си закупят билети в днешния мач.

От своя страна ЦСКА не започна по мечтания начин новия сезон. "Червените" загубиха с 0:1 гостуването си на Лудогорец в първия кръг, но миналата седмица столичани се наложиха с 3:1 над Хебър. Така софиянци са с три точки след първите два кръга и днес ще преследва задължителна победа.

Преди началото на мача пък "червените" организираха "Армейско утро", като специален гост ще бъде наставникът Томислав Стипич. Всички фенове от Варна ще могат да се срещнат със старши треньора, който ще раздаде автографи и снимки.

Предишният мач между двата отбра, който се игра в морската столица завърши с минимална победа за ЦСКА - с 1:0, като това бе през сезон 2022/2023.

Юга и Шакич отново не са в групата на ЦСКА за гостуването на Спартак (Варна)