Арда и Славия завършиха 1:1 в първия мач от седмия кръг на Първа лига. Тимът от Кърджали изигра страхотна среща, като в първото полувреме пропусна куп възможности и донякъде изненадващо отборът на Александър Тунчев не успя да победи днешния си съперник и двата тима завършиха 1:1. Кърджалийци поведоха с гол на Станислав Иванов, който отбеляза още във втората минута, а в 79-ата минута Иван Минчев изравни след дузпа.

Славия - Арда 1:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 17:00 часа

Мачът започна вихрено за гостите от Арда. Станислав Иванов откри резултата още във втората минута, когато той комбинира с Тонислав Йорданов, който върна топката отново към Иванов, а той с елегантен удар прати топката право в мрежата на Светослав Вуцов.

Тимът от Кърджали можеше да поведе с втори гол още в 9-ата минута. Димитър Велковски центрира и намери Чинонсо Офор, който отправи изстрел, но Вуцов успя да избие.

Минута по-късно се забеляза, че Арда много сериозно притиска домакините в днешния мач. След изпълнение на корнер Феликс Ебоа Ебоа нанесе удар с глава, но ударът му бе неточен.

Снимка 680680

Източник: startphoto.bg

В 13-ата минута Славия имаше страхотен шанс да изравни, след като Цветелин Чунчуков стреля, но Господинов и Ебоа го блокираха. Все пак топката се озова в близост до голлинията, но Цонев успя да изчисти.

Десет минути по-късно Станислав Иванов центрира от пряк свободен удар към Тонислав Йорданов, а вратарят на Славия Светослав Вуцов увисна. Йорданов отправи шут, но Виктор Генев успя да изчисти от голлинията.

Тимът от Кърджали пропиля още една невероятна възможност за попадение в 32-ата минута, нацелвайки гредата. Борислав Цонев центрира към Тонислав Йорданов, който отправи добър изстрел с глава, но топката срещна страничния стълб.

Снимка 680689

В 37-ата минута Арда имаше още една възможност. Густаво Каскардо пусна към Тонислав Йорданов, който стреля от трудна позиция, а Вуцов успя да блокира с крак.

Началото на второто полувреме започва много равностойно между двата тима. В 57-ата минута обаче Арда пропусна още една възможност за второ попадение. Тонислав Йорданов комбинира с Борислав Цонев, който шутира от движение, но топката не уцели целта.

В 69-ата минута беше отменен гол на Ертан Томбак! Куентин Зеедорф проби по лявото крило и финтира Станислав Иванов, за да подаде на Ертан Томбак, който вкара с глава. След дълго, четириминутно разглеждане, ВАР отмени попадението заради игра с ръка.

Снимка 680701

Десет минути по-късно Иван Минчев отбеляза от дузпа. Емил Виячки и Владимир Николов влязоха в единоборство, а Николов се свлече на земята. Сигнал от рефера не последва, но отново ВАР се намеси, след което съдията показа бялата точка. Иван Минчев се нае с отговорността да застане зад бялата точка и не сгреши, изравнявайки за 1:1.