Отборът на Локомотив (София) постигна втора поредна победа в Първа лига. В среща от четвъртия кръг "червено-черните" надделяха над новака Септември на Националния стадион "Васил Левски" с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дало на Красимир Станоев в 11-ата минута.

"Червено-черните" започнаха по-силно срещата. Още в 3-ата минута Красимир Станоев стреля от границата на наказателното поле на Септември, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

Пет след това Доналдо Ацка стигна до центриране от корнер и стреля с глава. Топката се озова право в ръцете на стража на Септември, но това беше първи точен удар за "железничарите".

В 11-ата минута падна и голът. Светослав Диков бе изведен отдясно. Той се обърна и подаде към Красимир Станоев, който пое с левия крак и се освободи от защитника на домакините, след което стреля покрай Шейтанов за 1:0.

Снимка 678550

Източник: startphoto.bg

В 17-ата минута Дросев напредна по десния фланг и изпрати добро центриране около бялата точка, където Маниумол Ачол опита да стреля с глава, но не насочи добре изстрела си.

Десетина минути след това Краси Станоев отне топката, а след това тя стигна до Светослав Диков. Нападателят стреля от границата на наказателното, но встрани от целта.

В края на първата част Гутиерес стреля от дистанция по земя, но изпълнението му не беше добро и мина встрани от вратата на Локо София.

"Железничарите" започнаха по-добре и във второто полувреме. Красимир Станоев центрира от статично положение в наказателното поле на Септември, където Светослав Диков отправи удар с глава, който обаче не затрудни Димитър Шейтанов.

В 56-ата минута Топката стигна до Доналдо Ацка след изпълнение на ъглов удар и той стреля, но неточно. Пет след това Бруно Франко стреля в близкия ъгъл, но там Димитър Шейтанов бе добре позициониран и изби.

Една от най-добрите възможности за Септември София се откри в 76-ата минута. Жан-Пиер да Силва отне топката в средата на терена и напредна с топката в крака, след което отклони за Бертранд Фурие, чийто изстрел мина от грешната страна на мрежата.

В добавеното време на мача Доналдо Ацка извърши нарушение, за което получи втори жълт и червен картон. Така "железничарите" останаха с човек по-малко на терена.

Септември обаче така и не успя да създаде нещо по-опасно пред вратата на Александър Любенов и не стигна до изравнителен гол.

Така Локомотив (София) постигна втора поредна победа в шампината, след успеха срещу Черно море и вече има 7 точки в актива си, докато Септември пък допусна трета поредна загуба от началото на сезона, като един от мачовете на новака в елита бе отложен. Така те остават без точка в актива си, а освен това възпитаниците на Николай Митов не са и отбелязали гол.

Септември - Локомотив (София) 0:1 (Развой на срещата по минути)