Отборите на Славия и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в среща от 19-ия кръг на еfbet Лига. Автогол на Мартин Георгиев в 67-ата минута даде аванс на гостите, а резрвата Роберто Райчев възстанови равенството с красиво попадение малко преди края на срещата. Мачът ще се запомни основно с грешките на главния съдия Станимир Тренчев, който първо отмени неправилно гол на Джонатан Линдсет, заради игра с ръка на Дюкенс Назон, каквато обаче нямаше в края на първото полувреме. В началото на втората част спести втори жълт картон на Тони Тасев за нарушение срещу Иван Турицов.
Първата възможност в мача в мача бе в полза на Славия, още преди да е изминала и минута игра, когато опасно центриране на Тони Тасев бе избито от Енес Махмутович в ъглов удар. В 20-ата минута Дюкенс Назон получи топката на границата на наказателното поле и комбинира с Тобиас Хайнц, чийто удар, обаче, бе спасен от вратаря на Славия Светослав Вуцов. "Белите" пропуснаха много добра възможност да открият резултата малко по-късно. Венцислав Керчев центрира в наказателното поле на ЦСКА, Владимир Николов отклони към Дост, който стреля встрани от вратата. В 30-ата минута Славия отново бе близо до това да поведе в резултата. Тони Тасев уцели гредата след изпълнение на ъглов удар, топката се върна и Тибо Вион не се намеси убедително, за да се стигна до изстрел отблизо на Ерол Дост, който бе избит от вратаря на гостите Бусато.
В 43-та минута съдията Станимир Тренчев първоначално отсъди дузпа за домакините, но след преглед със системата ВАР отмени своето решение.
Така се стигна до добавеното време на първата част, когато Линдсет реализира гол с глава, но попадението му бе неправилно отменено след преглед със системата ВАР, заради игра с ръка на Назон, каквато, обаче, нямаше.
В началото на втората част Тренчев пък спести нарисуван втори жълт картон за Тони Тасев. Крилото на Славия нямаше шанс да играе с топката и фаулира устремилия се към наказателното поле на домакините Иван Турицов.
Източник: startphoto.bg
Така се стигна до 67-ата минута, когато ЦСКА поведе в резултата. Амос Юга изпълни тъч по посока наказателното поле на Славия, бранител на домакините изби, но топката попадна в Тибо Вион, който с едно я изпрати към Линдсет, а Мартин Георгиев опита си да я изчисти си отбеляза автогол.
Гостите, обаче не успяха да задържат своя аванс. Четири минути преди края на редовното време Ертан Томбак центрира в наказателното поле на ЦСКА и резервата Роберто Райчев с красиво изпълнение изпрати топката в мрежата, за да оформи крайното 1:1.
Източник: startphoto.bg

УмеренЦСКА
на 01.12.2023 в 18:39:50 #29Сколекс, нямам нищо против Лудогорец да продължи колкото може в евротурнирите. Не защото се надявам борбата на "два фронта", която води Лудогорец да го отслаби в шампионата. Преди години Лудогорец направо "мачкаше" и на двата фронта, в последно време нещо не се получава. Догодина ще видим дали Лудогорец наистина има боеспособен отбор за шампионата и каква е ролята на Дерменджиев като треньор. Сигурен съм, че Лудогорец до края на шампионата ще е претендент за титлата. Не зная, обаче, дали ще има "15 поредни победи", нека да видим.
mottorrhead
на 01.12.2023 в 18:34:31 #28Две думи по темата, слаб мач за ЦСКА, когато обаче не можеш да спечелиш е добре, че не губиш Моторхед/Леми Килмистър/1/12/2023
я
mottorrhead
на 01.12.2023 в 18:26:47 #27Са видях, че операцията му е утре в 8
УмеренЦСКА
на 01.12.2023 в 18:24:59 #26...Всеки вижда, че пишещите в момента цесекари не се хващат на тема "съдийство"... Утре ще е интересно. Предстои едно Голямо Дерби между Левски и Локо Пд. Би трябвало нашият форум да посинее генерално, ама айде да видим...
grizzlybear1948
на 01.12.2023 в 18:08:46 #25С тая игра толкова. Даже и равен ни е много. Лично мнение.
QWERTY
на 01.12.2023 в 18:05:11 #24Очакваме и тирада на ФАчката!!!
Айде Фаче, пиши, пиши докато зомбираните още не са започнали да мислят.
VLAD
на 01.12.2023 в 18:02:54 #23И НЕМ не разбра ли вече, че с тия нефелни бекове ние мач при 1:0 не можем да затворим? Защо спираме да играем и даваме топката на противника винаги, когато поведем? Пред нашата врата положения се създават от нищото. Днеска Вион два пъти остави Тасев да бие директно във вратата от неговата зона.
Добре, че Бусато внимаваше, че ставаше бати смешния гол.
milko-tsankov-l3g7eGbw
на 01.12.2023 в 18:02:52 #22Съдията закла Славия бе мършииии!!!
kokoskoo
на 01.12.2023 в 18:01:27 #21Хахаха. Съдиите заклали Микренския отбор. Топспорт даде тон за песен,но май припоците поумняха малко. Проблема е в тяхната къщичка
УмеренЦСКА
на 01.12.2023 в 17:59:36 #20Несъмнено е, че ЦСКА не излезе в този мач мобилизиран до дупка. Но това е човешко, все пак през полусезона ЦСКА се издигна от много лошо начало до челно класиране. Поне аз не мога да очаквам ЦСКА да бие наред. То и другите "челници" не го правят, както е известно. Между другото, в тия сезони в които има някой да бие наред и да става шампион още по това време винаги са предизвиквали оправдани съмнения в т.н. "феърплей".
cskafan
на 01.12.2023 в 17:57:56 #19Защитата също е трагична. При всяка атака на противниците си затварям очите! Всеки мач пускаме по 3-4 положения, даже Етър последния мач на Армията с 10 човека ни изпусна на два пъти (гредата първото полувреме, пропускът на Мартин Тошев второто). Бусато понякога пуска левашки голове, но и много спасява! Нямаме стабилни бегове. Махмутович е много рисков играч! Днес направи много грешки, включително при гола беше много лошо пласиран.
skolex
на 01.12.2023 в 17:55:23 #18ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ! Чакам с нетърпение излиянията за кланета, онеправадвания, лоши съдии , световни конспирации и мрънканици, но никога признаване, че противникът е играл добре. Като чета коментарите на феновете, май те са много по - обективни и разумни от топспорт. Масово виждам, че се признава, че резултатът е справедлив и Славия повече може да съжалява, защото имаше повече и по - чисти положения.
VLAD
на 01.12.2023 в 17:55:02 #17Съдията беше абсолютно неадекватен и смешен, обаче това не ни е в никакъв случай проблема. Не търсете там причините. Много отпуснати, разсеяни, все едно мислите им вече са във ваканцията за Коледа.
УмеренЦСКА
на 01.12.2023 в 17:54:15 #16Има много време до края на шампионата. Последният мач между ЦСКА и Лудогорец нищо няма да реши както и да завърши. ПП Колкото и да е неприятно на някои, за сега ЦСКА е един от претендентите за титлата. Има и други, никой не може да предскаже кой ще надделее. Има такива, които са претенденти чисто теоретически. Техните фенове би трябвало да бъдат малко по- скромни.
Rafata
на 01.12.2023 в 17:53:21 #15Дюнер, никой треньор няма да издържи Шопов цял мач. За зрители да не говорим.
QWERTY
на 01.12.2023 в 17:53:19 #14топ-спирт стига сте си редактирали името бре
cskafan
на 01.12.2023 в 17:52:39 #13Не съдиите са виновни... И Славия, с 5 пъти по-малък бюджет, игра напълно равностойно! По едно време даже ни бяха натикали в малкия пенал... При 0:0 изпуснаха 2-3 чисти положения! Отборът ни нищо не играе. След 3-4 много силни мача - с Берое, ЦЕКИ-те, Локо Сф, Локо Пд - последваха мъки. За щастие досега с щастлив край (с изключение на мача с Арда) - измъчени победи срещу Пирин, два пъти Етър, Крумовград... Основни играчи като Назон, Хайнц, Естрада вече 6-7 мача са много слаби. Частично се компенсира от подобрението на Фаетон и от отличната форма на Линдсет. Но така шампион не се става...
QWERTY
на 01.12.2023 в 17:52:15 #12skolex на 01.12.2023 в 19:47:24#13 Какви са тези пропагандни заглавия? Едно е да си фен, друго е да си сляп. Славия имаше повече чисти положения и общо взето изпусна да бие ЦСКА. С тази игра, този отбор не заслужава титлата и няма да я спечели. Лудогорец е твърде висока класа в момента и е в топ форма и ще е изненада ако не победи категорично в София. С оглед развоя на мача, резултатът е справедлив. ============================================================ *** е един продажен онлайн парцал. Ачката редактора е чорбар и кух потомствен комунист
- спортен джурналист във вестник Дума
- повече няма какво да се напише по въпроса!!! Джуджака му плаща повече от Цецо числото просто
VLAD
на 01.12.2023 в 17:50:15 #11Резнах си едно дебело парче саздрама в бобеца. С кисело зеленце и люти чушки за салатка. По-късно ще спусна резултата от тая колаборация в зейналата от учудване зурла на Нако.
bernal
на 01.12.2023 в 17:49:44 #10ПирГЪЗ кажи нещо за твоя любим отбор не мой седи само под статиите за ЦСКА , толкова ли дълбоко ти е наврян харпуня та още не можеш да го извадиш , седите на двуцифрен точков пасив зад нас и пак имаш самочувствие да се обаждаш вместо да гледаш собствения си оБор затова после идва прокобата , а твоя любим треньор Кольо може само да носи чантичката и сакото на НЕМ .