Локомотив (Пловдив) записа четвърта поредна победа в efbet Лига, побеждавайки Пирин с 1:0 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Единственото попадение в мача отбеляза Джовани от дузпа в 71-вата минута. Пирин игра почти цял мач с човек по-малко, след като в 21-вата минута Мартин Бачев получи директен червен картон.

Пирин - Локомотив (Пд) 0:1 (Развой на срещата по минути)

"Смърфовете" гостуват на Пирин

Гостите имаха отлична възможност да открият резултата още в първите секунди на двубоя. Георги Минчев изведе Димитър Илиев на стрелкова позиция, но Максим Ковальов се намеси блестящо и отрази изстрела на нападателя.

Снимка 629604

Източник: startphoto.bg

"Смърфовете" продължиха да бъдат по-активният отбор на терена и в 10-та минута Алфа Конте стреля от дистанция, но Ковальов отново се намеси добре.

"Орлетата" имаха късмет в 17-ата минута, когато след изпълнение на корнер, Сегура стреля с глава, но на сантиметри от дясната греда на вратата.

Снимка 629603

В средата на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко. Защитникът Костов не си спря топката добре в отбрана, а Георги Минчев се възползва от колебанието му, открадна кълбото и излезе сам срещу вратаря. Мартин Бачев обаче настигна нападателя и го фаулира в гръб. Реферът нямаше какво друго да направи, освен да прати младия защитник на "орлетата" преждевременно под душовете.

Снимка 629602

Пет минути след подновяването на играта локомотивци организираха многоходова атака, която завърши с ювелирен пас на Митко Илиев към Джовани, но изстрелът на бразилеца се оплете от външната страна на мрежата.

Пирин логично разчиташе на контраатаки, а при една от тях Кондраков беше изведен сам срещу Хоркаш. №10 от "орлетата" нанесе удар с левия крак, ала Динко Хоркаш спаси с крак и домакините се задоволиха само с корнер.

Снимка 629600

В 63-ата минута Матеус Да Силва изпрати фалцово центриране към Митко Илиев в наказателното поле, нападателят стреля, но топката се отби от гредата и се върна в ръцете на Ковальов.

Развръзката в мача дойде около 20 минути преди края на двубоя, когато локомотивци получиха дузпа за игра с ръка на Дюлгеров. Първоначално съдията подмина ситуацията и дори Пирин можеше да отбележи гол при контраатаката си. Реферът обаче беше привикан да прегледа положението със системата ВАР. На повторенията се вижда, че топката се удри в ръката на Дюлгеров, но той е с гръб и при падането ръката му беше в естествено положение. Все пак съдията прецени, че това е нарушение и посочи бялата точка, а капитанът на Пирин получи и жълт картон. Джовани се нагърби с изпълнението и беше точен за крайното 0:1.