Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:

Пирин - Локомотив (Пд) 0:1 в мач от efbet Лига

Локомотив (Пловдив) победи трудно 10 от Пирин и остава лидер в класирането

Джовани отбеляза единствения гол в срещата

90′

5 минути добавено време

71′

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! ДЖОВАНИ Е ТОЧЕН ОТ ДУЗПА!

70′

ДУЗПА ЗА ГОСТИТЕ! Около 20 минути преди края на двубоя локомотивци получиха дузпа за игра с ръка на Дюлгеров. Първоначално съдията подмина ситуацията и дори Пирин можеше да отбележи гол при контраатаката си. Реферът обаче беше привикан да прегледа положението със системата ВАР. На повторенията се вижда, че топката се удри в ръката на Дюлгеров, но той е с гръб и при падането ръката му беше в естествено положение. Все пак съдията прецени, че това е нарушение и посочи бялата точка, а капитанът на Пирин получи и жълт картон.

63′

ГРЕДА ЗА ЛОКОМОТИВ! В 63-ата минута Матеус Да Силва изпрати фалцово центриране към Митко Илиев в наказателното поле, нападателят стреля, но топката се отби от гредата и се върна в ръцете на Ковальов!

59′

Жълт картон за Матеус Да Силва.

56′

Пирин логично разчиташе на контраатаки, а при една от тях Кондраков беше изведен сам срещу Хоркаш. №10 от "орлетата" нанесе удар с левия крак, ала Динко Хоркаш спаси с крак и домакините се задоволиха само с корнер.

54′
Снимка 629604

Източник: startphoto.bg

50′

Пет минути след подновяването на играта локомотивци организираха многоходова атака, която завърши с ювелирен пас на Митко Илиев към Джовани, но изстрелът на бразилеца се оплете от външната страна на мрежата.

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

ШАНС ЗА ПИРИН! Комано се откъсна зад защитата на Локомотив, но стреля покрай вратата!

37′

Изминаха 16 минути, откакто домакините останаха с човек по-малко, но до момента "смърфовете" не успяват да се възползват от предимството си.

25′

Мартин Паскалев получи жълт картон.

22′
Снимка 629600

21′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ПИРИН! В средата на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко. Защитникът Костов не си спря топката добре в отбрана, а Георги Минчев се възползва от колебанието му, открадна кълбото и излезе сам срещу вратаря. Мартин Бачев обаче настигна нападателя и го фаулира в гръб. Реферът нямаше какво друго да направи, освен да прати младия защитник на "орлетата" преждевременно под душовете.

19′

Евандро спря с непозволени средства опасна контраатака на Пирин и заслужено получи първия жълт картон в мача.

17′

"Орлетата" имаха късмет в 17-ата минута, когато след изпълнение на корнер, Сегура стреля с глава, но на сантиметри от дясната греда на вратата.

Снимка 629603

9′

"Смърфовете" продължиха да бъдат по-активният отбор на терена и в 10-та минута Алфа Конте стреля от дистанция, но Ковальов отново се намеси добре.

2′

ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ! Гостите имаха отлична възможност да открият резултата още в първите секунди на двубоя. Георги Минчев изведе Димитър Илиев на стрелкова позиция, но Максим Ковальов се намеси блестящо и отрази изстрела на нападателя.

1′

33 Симеон Александров

Отборите на Пирин и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг в късния двубой от петъчната програма на efbet Лига. Мачът е с начален час 21:15.

Домакините все още търсят първа победа в шампионата, след като до момента имат само една точка в актива си след четири изиграни срещи. Тя бе спечелена след нулево равенство с другия отбор на Пловдив - Ботев. В останалите си срещи "орлетата" загубиха от Берое, ФК ЦСКА 1948 и Локомотив (София).

Пирин вече притежава клубния си автобус, благодарение на Община Благоевград

Отборът се готви за мача с Локо (Пловдив)

Освен това отборът е с най-слабата атака в елита с едва един отбелязан гол. В клуба обаче показват, че работят усилен по разрешаване на този проблем. След завръщането на Станислав Костов, Пирин привлече още двама нападатели - Аймен Суда и Бисмарк Чарлз, който беше преотстъпен от ЦСКА.

Гостите от своя страна стартираха отлично шампионата и след равенство с градския съперник Ботев в първия кръг записаха три поредни победи успеха - над Локо (София), Ботев (Враца) и Левски. Това определя и лидерска позиция на "смърфовете" с десет точки - колкото има и Черно море.

Шеф на Локо (Пд): Целта ни е да станем шампиони

Поясни защо подаде, а после оттегли своята оставка

Бабакар Дион ще пропусне гостуването на своя тим. Белгиецът е с травма в глезена след сблъсъка с Левски, спечелен от "черно-белите" с 2:1 и не попадна в групата на "смърфовете" за визитата в Благоевград. След червения си картон срещу Ботев (Враца), Ангел Лясков отново се завръща в състава на пловдивчани.

През изминалата седмица от "Лаута" афишираха сериозно амбиции, след като Павел Колев обяви многозначително, че "черно-белите" ще се борят за титлата през този сезон.

Главен съдия на срещата е Петър Кузев, с помощници Георги Дойнов и Никифор Велков. С ВАР ще се занимават Станимир Тренчев и Станислав Станев. Делегат на БФС е Иван Кюркчиев, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.