Пирин и Локомотив (Пловдив) не се победиха и завършиха 0:0 в първия мач от 16-ия кръг на родния шампионат.

Дебютът на Христо Янев беше белязан с три неприятни контузии в състава на "орлетата". Преслав Йорданов и Янко Георгиев напуснаха контузени през първото полувреме, а Петър Занев удари главата си в края на мача и се наложи да бъде закаран с линейка към болницата.

С точката Локо (Пд) вече има 30 в актива си и остава на 4-та позиция, а Пирин заема предпоследно място в класирането със своите едва 9 точки.

Снимка 592827

Източник: startphoto.bg

Първото полувреме беше кошмарно за дебютиращия начело на Пирин - Христо Янев. Още в 15-тата минута се наложи принудителна смяна и треньорът замени своя централен нападател Преслав Йорданов със Станислав Костов. Малко по-късно същото се случи и с вратаря на "орлетата". Янко Георгиев падна много лошо и усука коляното си, което наложи втора принудителна смяна. Максим Ковальов дебютира за под рамката на вратата за Пирин.

Въпреки това домакините създадоха най-чистото положение за гол през първото полувреме. В добавеното време на първата част Ради Цонев получи топката от Мартин Смоленски и изведе Станислав Костов сам срещу Динко Хоркаш. Нападателят на Пирин обаче стреля покрай вратата и опропасти тази възможност.

Снимка 592857

В 61-ата минута гостите удариха греда. Джовани стреля към вратата на Пирин от пряк свободен удар. Ковальов изби топката с върха на пръстите си, тя кацна на гредата и излезе в корнер.

Малко по-късно Александър Василев имаше отлична възможност да открие резултата за "смърфовете". Той стреля точно от границата на наказателното поле, но вратарят на Пирин отново се отличи със страхотна намеса.

Пирин - Локомотив (Пловдив) 0:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата е от 16:15 часа

Краят на мача беше белязан със сериозен инцидент. Петър Занев удари лошо главата си в коляното на Евандро и се наложи спешна медицинска помощ. Играчът беше изведен на носилка и закаран с линейка към болницата, под аплодисментите на феновете и играчите на двата отбора.

След този инцидент Локомотив можеше да открие резултата в добавеното време, но украинският вратар на Пирин беше заключил вратата си. "Смърфовете" изпълниха корнер, след който успяха да насочат топката към вратата на Пирин, но Ковальов отново се намеси блестящо.