45′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 31 948
45′

ИСЕКА! В последната минута на първата част станахме свидетели на много спорно положение. Локило изведе Исека сам срещу вратаря, нападателят прехвърли Маркович, но стражът влезе много грубо с бутоните в краката на фуболиста на ЦСКА. Топката беше изчистена от голлинията от Цунами. Драганов не получи сигнал от колегите във ВАР-стаичката и играта продължи. Тази ситуация определено ще предизвика много дискусии.

37′

САНГАРЕ! Малко преди почивката Левски организира бърза контраатака чрез Алдаир по левия фланг. Португалецът се пребори с Тибо Вион и подаде към Сангаре в наказателното поле. Нападателят на "сините" стреля, но след рикошет в защитник, Левски получи само корнер.

Снимка 687332

Източник: startphoto.bg

24′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! В 24-та минута "сините" пропуснаха златна възможност да открият резултата. ЦСКА организираше поредната си атака в полето на Левски, а Мустафа Сангаре успя да открадне топката и веднага даде извеждащ пас към Алекс Колев. Националът на България се откъсна зад Купър и Вион, влезе в наказателното поле и стреля покрай Бусато, но топката се отби в страничната греда.

19′

В средата на първата част "армейците" за малко да вкарат вълка в кошарата. Пинто, Бусато и Купър разиграха доста рисковано пред наказателното си поле и топката беше открадната от Сангаре, но Делова поправи грешката и успя да изчисти далеч от опасната зона.

Снимка 687329

17′

Охене се съвзе от тежкия удар в главата и се завърна на терена.

15′

В 15-ата минута на двубоя Джейсън Локило напредна по десния фланг, финтира Цунами и стреля с левия крак, ала нацели лицето на Охене, който в този мач играе с предпазна маска. Така да се каже... белгиецът "бръкна в раната" на футболиста на Левски.

Снимка 687331

7′

В следващите минути ЦСКА се настани трайно в полето на Левски и в 7-ата се стигна до първия точен удар. Локило центрира от корнер, а Тибо Вион стреля точно с глава, но в обсега на вратаря. Малко след това Мика Пинто стреля опасно от около 25 метра и топката профуча много близо до дясната греда.

Снимка 687325

2′

Веднага след първия съдийски сигнал Мустафа Сангаре се стрелна към наказателното поле на ЦСКА, премина покрай Лиъм Купър и отправи първия удар в мача, но топката прелетя на около метър над гредата.

1′

Здравейте, приятели на ТОПСПОРТ и фенове на футбола! Днес ще се изиграе 164-тото издание на Вечното дерби за първенство между тимовете на ЦСКА и Левски, а тук ще може да проследите всичко най-интересно от сблъсъка. Реферът Драгомир Драганов ще даде началото точно в 15:45 часа.

Снимка 687313

1′

97 Асими Фадига 14 Тобиас Хайнц

Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в 164-то шампионатно дерби между двата отбора. Двубоят е от отложения 8-ми кръг на efbet Лига и ще се играе на националния стадион "Васил Левски" от 15:45 часа. Главен съдия на мача ще бъде Драгомир Драганов, а за ВАР ще отговаря Радослав Гидженов.

В исторически план отборът от Борисовата градина има 4 победи повече над вечния си съперник за първенство - 60 срещу 56. Равенствата са 47.

Снимка 685490

Сезонът за "сините" започна по отличен начин и те дълго време бяха на върха в таблицата, но в последните срещи не бяха особено убедителни и в момента са на втора позиция с 25 точки. В последния кръг Левски загуби от Ботев в Пловдив с 0:1.

ЦСКА пък стартира по катастрофален начин настоящата кампания и записа куп загуби. След идването на Томаш "армейците" се стабилизираха, но пък в миналия кръг допуснаха сензационно поражение от Септември с 0:1. ЦСКА е на 12-то място във временното класиране с 10 точки в актива си.

Александър Томаш: Мач срещу Левски е емоция и живот! ЦСКА е готов за него!

Ето какво добави треньорът на "армейците"

Станислав Генчев няма особени кадрови проблеми, като единственият, който е под въпрос за мача е Кристиан Макун. Защитникът беше в селекцията на Венецуела и не успя да се подготви за Вечното дерби. Кристиан Димитров и Алекс Колев са напълно възстановени и ще започнат от първата минута. Капитан на Левски ще бъде Вандерсон Цунами.

Генчев: Ще атакуваме ЦСКА с Колев и Сангаре, имаме няколко плана за развитие на този мач

"Трябва да оправдаем с победа подкрепата от феновете"

Александър Томаш пък има доста проблеми със сглобяването на своята защита. Лиъм Купър до последно ще бъде под въпрос за мача, а дори и да попадне в групата, то почти сигурно няма да започне като титуляр. Същото е положението и с Браян Кордоба. При това положение партньор на Делова в центъра на защитата ще бъде Християн Петров. Друг проблем за старши треньора на "аремйците" е, че Матиас Фаетон се присъедини към лагера на ЦСКА едва вчера и поради тази причина той също няма да стартира от първата минута. Националът на ЦАР - Годуин Коялипу, най-вероятно ще остане на резервната скамейка, а на върха на "червената" атака ще започне Аарон Исека. Густаво Бусато ще изведе ЦСКА с капитанската лента.

На стадион Васил Левски се очакват над 30 000 души и това със сигурност ще допринесе за една невероятна атмосфера.