Хебър победи Славия с 1:0 у дома в драматичен мач от 14-тия кръг на efbet Лига. Единственият гол в двубоя отбеляза Георги Вълчев от дузпа в 98-а минута на двубоя.

Двубоят предложи много битка и положения пред двете врати, а голямата драма се разигра в последните секунди, когато реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за домакините след игра с ръка в наказателното поле от футболист на Славия. Георги Петков първоначално спаси удара на Георги Вълчев, но се оказа, че вратарят не е бил на мястото си в момента на изстрела. Дузпата беше пребита, а капитанът Вълчев не сгреши от втория опит.

С победата Хебър се изкачи до 8-мо място във временното класиране с 19 пункта, а Славия остава на предпоследно място със своите 8 точки.

Хебър - Славия 1:0 (Развой на срещата по минути)

Любопитен сблъсък в Пазарджик

Станислав Тодоров даде първия съдийски сигнал в мача, а това е последният двубой, който шуменският арбитър ръководи. Кариерата му като съдия започва през далечната 2002-ра година, когато Тодоров дебютира в мача Берое - Локомотив (София).

Снимка 638695

Източник: startphoto.bg

Още в 4-тата минута Славия имаше отлична възможност да застраши вратата на Хебър. "Белите" получиха пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но изстрелът на Иван Минчев мина над гредата.

Хебър организира първата си опасна атака в 13-тата минута на двубоя. Бастунов проби по дясното крило и подаде към непокрития Олексий Збун, но изстрелът на украинеца беше разочароващ.

Снимка 638697

Домакините пропиляха перфектен шанс за гол в 30-та минута. Роберт Мазан открадна топката в своята половина и напредна с нея почти до наказателното поле на Славия. Словакът комбинира с Бастунов, който центрира остро към Тисовски, а младият футболист на Хебър шутира над гредата.

Четвърт час преди края Георги Вълчев шутира опасно към вратата на Славия, Николай Кръстев обаче внимаваше и улови кълбото.

В 82-рата минута Славия имаше прекрасна възможност. Галин Иванов центрира от пряк свободен удар, топката стигна до Мартин Сораков, който стреля от малкото наказателно поле, но право в тялото на Игонен.

Снимка 638706

В последната минута от редовното време гостите пропуснаха най-чистото си положение. Галин Иванов получи пас на лявото крило и центрира перфектно към Роберто Райчев, който нанесе удар с глава, а топката влизаше точно под гредата, но Игонен се разтегна максимално и с една ръка успя да избие в корнер.

Голямата драма обаче предстоеше. В 93-тата минута Роберт Мазан центрира в полето на Славия, а защитник на "белите" игра с ръка и Станислав Тодоров посочи бялата точка. Треньорът на гостите предприе любопитен ход и смени вратаря си - Николай Кръстев отстъпи мястото си на опитния Георги Петков. Капитанът на Хебър Георги Вълчев се нагърби с изпълнението, а Петков спаси.

Оказа се обаче, че Петков не е бил на мястото си в момента на удара и дузпата беше пребита. При втория опит Георги Вълчев смени ъгъла, Петков отново беше близо до това да спаси, но топката влетя в мрежата му за крайното 1:0.