ФК ЦСКА 1948 поднесе изненадата на 15-ия кръг на efbet Лига. "Червените" победиха Лудогорец с 2:0 на стадиона в Бистрица, където за първи път домакинстваха.
Шампионите играха изключително слабо и се отчетоха с едва 1 неточен удар към вратата на Даниел Наумов. Попаденията за тима на Николай Киров станаха дело на Ивайло Чочев и Георги Русев.
Разградчани имаха доста проблеми в днешния мач след като още в началото останаха с човек по-малко след директен червен картон на Вердон. Последваха принудителни смени на Текпетей и Сисиньо.
Източник: LAP.bg
Срещата започна интригуващо. Още в 6-ата минута, Вердон игра с ръка в опит да изпревари напредващия Русев. "Червените" претендираха и за червен картон за играча на Лудогорец, който беше последен в защитата. Вердон получи първоначално само жълт картон. В крайна сметка, Димитров разгледа сам ситуацията чрез ВАР системата. Реферът отмени първоначалното си решение и отсъди - червен картон за Оливие Вердон.
Ивайло Чочев изпълни отлично от последвалия пряк свободен удар. Топката мина опасно близо до вратата. Домакините продължиха да доминират, но в следващите минути голови положения нямаше.
Източник: LAP.bg
В 26-ата минута се стигна до интересен момент след като главният съдия пострада в главата след удар с топката от Текпетей. След медицинска намеса Димитров успя да продължи срещата.
В края на полувремето, Ивайло Чочев се отличи с пропуск. Опитният играч получи центриране отдясно на Марио Топузов, извиси се в наказателното поле и стреля над вратата.
Източник: LAP.bg
Само три минути след началото на втората част, "червените" удариха. След изпълнение на корнер на Галин Иванов, Бастунов свали с глава към Чочев, който с левия крак насочи топката към целта. Националът успя да разстреля мрежата на Кахлина след два пропуска.
В 65-ата минута, Сисиньо бе принудително заменен след като от края на първата част игра с болки. На негово място влезе Терзиев.
Източник: LAP.bg
В 81-ата минута домакините сложиха точка на спора. Симеон Петров шутира от дъгата пред наказателното поле, Кахлина изби, Крум Стоянов опита добавка, а Георги Русев от няколко метра само насочи, за да направи резултата 2:0.
След този мач, Лудогорец води с 4 точки пред ЦСКА, но "червените"с а и с мач по-малко. ФК ЦСКА 1948 е на 10-ото място с 14 пункта.

kanchu
на 22.11.2021 в 02:55:29 #143Както едно време....Първия пада от последния. И после мача, логично попада в подозренията на уефа за уредени двубои. Отнася го или никой, или победителя. За справки: Верея, който редовно плескаше "големия" шампион от последното място в класирането.. След това пък нагло афишираха че не тези мачове, а победа на ЦСКА над "бушона" и тотаджийския отбор с 1:0 бил уреден
А не например мача им с говедата, завършил общо с 10-на вкарани гола и лошо актьорско майсторство....
spindermaan
на 21.11.2021 в 22:04:36 #142ЧИ АЕ ЧАЛ ВЕ ЗАВАЛИЙКИТЕ МИ. И КАТ ВИ КАЯМ. ТЪЙ ШЕ СИ И ОСТАНЕТЕ ВИЕ. ПОНЕ ДОКАТ НЕ СА ОСЪЗНАЙТЕ ДЕ.......... .
mottorrhead
на 21.11.2021 в 21:08:51 #141Кучев кажи, рекни си болката
mottorrhead
на 21.11.2021 в 21:07:59 #140Коце от април до края на ноември е супер време, ма ако не си фен на жегите, май и октомври е разкош ..
soro
на 21.11.2021 в 20:40:06 #139така си е Кос , от редките си , щях да кажа ,че си за червената книга , но ще се поправя за синята книга си
soro
на 21.11.2021 в 20:23:07 #138ся па Расо ШишаркоФ ше пява ЕЙ СИ ДИ СИ
mottorrhead
на 21.11.2021 в 20:16:44 #137Тоя жив ли е
soro
на 21.11.2021 в 20:14:54 #136айе Сашо романоФ пява при Рачкоф
soro
на 21.11.2021 в 20:13:18 #135Кос , ти разбрано говедо ше ми додеш
mottorrhead
на 21.11.2021 в 20:12:27 #134Коце, в родос е убао ма зимата нема тръпка, умряло е
soro
на 21.11.2021 в 20:01:22 #133Матор , за последно ти обяснявам за таз вечер. чимен /па от турски викат на посевите от житни култури/ , но въпросният чимен се праи от сементата на растението СМИНДУЪХ , отделно се продава и подправката сминдух /смляно цялото растение/, та разликата е в вкусовите качества на двата продукта , чимена е много по-силен и ароматен от , растението майка-сминдух , за това се и казва по различен начин -ЧИМЕН
КОЙ РАЗБРАЛ , РАЗБРАЛ
mottorrhead
на 21.11.2021 в 19:57:36 #132Коце викам Коцеееее, нема ли си одиш в Бг тия месецииии.
soro
на 21.11.2021 в 19:55:12 #131инак , корена на думата сунгур - лар е старотурска и е име или местност , но кво значи нз
mottorrhead
на 21.11.2021 в 19:54:31 #130mottorrhead
на 21.11.2021 в 19:54:23 #129Ми чимен, просто не е българско име, бг името на чимена е.... сминдух.. Ае
джек аз умирах за сунгурларска мускатова, една бутилка със зелена капачка...
VLAD
на 21.11.2021 в 19:52:47 #128Българска грапа естествено. От Цар Киро.
VLAD
на 21.11.2021 в 19:51:36 #127Грапата беше много на мода 90те.
VLAD
на 21.11.2021 в 19:48:57 #126Сунгурларската наистина беше добра.
soro
на 21.11.2021 в 19:48:37 #125зашто на кокошката не викат яйце или обратното
VLAD
на 21.11.2021 в 19:47:18 #124Кос, чичко Гугъл друго кажи. https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B5.