Отборите на Етър и Ботев Враца завършиха при резултат 1:1 в среща от 34-ия кръг на efbet Лига. Гостите поведоха в резултата с хубаво попадение на Диого Барбоса в 21-ата минута. "Болярите" стигнаха до изравнителен гол в края на първата част, когато отбраната на врачани заспа след изпълнение на странично хвърляне и Дидис Пита успя да се разпише след точен изстрел с глава.

Равенството усложни задачата на състава, воден от Христо Янев, в борбата за оцеляване. Ботев има актив от 30 точки и се намира на 14-о място в класирането. Със същия актив е и съставът на хебър, който обаче е с мач по-малко. От своя страна, Етър отдавна изгуби шансове за оставане в елита, като "виолетовите" са твърдо последни, с актив от едва 17 точки.

В 11-а минута Браян Мендоса отне добра топка в последната третина и опита удар от разстояние, като реши завършва сам, но топката премина встрани от целта. Десетина минути по-късно Иван Василев получи добра топка и реши шутира от границата на наказателното поле, като опита удар от фронтална позиция, но Красимир Костов реагира с великолепно спасяване.

В 23-а минута Етър не се ориентира добре в защита и Диого Барбоса връхлетя върху топката, като отправи много прецизен изстрел, при който Кристиян Секулич бе безпомощен и кълбото влетя във вратата му.

Снимка 665993

Източник: startphoto.bg

Веднага след това Йоаким Карсела-Гонзалес получи чудесна топка в наказателното поле и намери Дидис Пита на точката на дузпата, а топовният шут на последния бе спасен по феноменален начин от Красимир Костов.

В 45-а минута Етър изпълни тъч в близост до вратата на съперника, а защитата на Ботев Враца не бе подготвена и показа сериозни колебания, като от това се възползав Дидис Пита, който се вклини между противникови футболисти и успя да се разпише с глава, като остави безпомощен Красимир Костов.

Ботев Враца можеше да отбележи гол в последната секунда на добавеното време на първата част, като футболист на домакините стреля мощно от границата на наказателното поле, но Секулич успя да избие.

В 55-а минута Иван Василев овладя дълго подаване и се надиграваше един на един с противников състезател, след което стреля в близкия ъгъл, но Костов успя да спаси. Пет минути след това Клери Сербер показа добра индивидуална техника и дрибъл с топка в крака, като отправи много силен изстрел от разстояние, но кълбото се отби от напречната греда.

В 69-а минута Жан-Марк Тибоуе получи прекрасен пас на левия фланг и демонстрира добра скорост, след което навлезе в наказателното поле и опита изстрел, но Костов бе на чудесна позиция и улови. Десетина минути след това Ботев Враца имаше чудесен шанс да отбележи попадение, след което топката бе центрирана от фланга, а Меси Биатумусока се извиси във въздуха, но неговият изстрел с глава прелетя встрани от десния страничен стълб на Кристиян Секулич.

Снимка 665992

В 83-а минута Дидис Пита демонстрира бързи крака и опита удар в близкия ъгъл от границата на наказателното поле, но Костов внимаваше и изби в корнер. Пет минути по-късно Етър организира чудесна контраатака, а топката не бе изчистена добре от Ботев Враца, като футболист във виолетово стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Костов.

В четвъртата минута на добавеното време Ботев Враца изсипаха топката в противниковото наказателно поле и Мартин Ачков връхлетя върху нея от много близка дистанция, но Секулич отново блесна със спасяване.

В следващия кръг, който е последен за сезона, Ботев приема Берое, докато Етър гостува на Хебър.

Етър - Ботев (Враца) 1:1, (развой на срещата по минути)

Срещата е днес от 16:30 часа на стадион "Ивайло"