Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след финала за Купата на България между отборите на Ботев (Пд) и Лудогорец, който беше спечелен драматично от пловдивчани с 3:2. "Канарчетата" ще трябва да платят 13 250 лева, а треньорът Душан Керкез е наказан за една среща.
Наказанието за разградчани е безобидно - Кайо Видал ще пропусне един мач заради натрупани жълти картони и ще трябва да се плати глоба от 250 лева.
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ
Дисциплинарна комисия
Решения - 16.05.2024 г.
|
Купа България - Финал |
|||
|
С предупреждения - |
4 състезатели |
||
|
Със спиране от състезателни права |
ССП |
лв. |
|
|
Кайо Видал Роча |
ПФК "Лудогорец" Разград |
1 |
250 |
|
Мохамед Амин Брахими |
ПФК "Ботев" Пловдив |
1 |
1250 |
|
Антоан Конте |
ПФК "Ботев" Пловдив |
2 |
200 |
|
Купа България - Финал |
|||
|
С предупреждения - |
Служебни лица |
ЖК |
лв. |
|
Дилян Илиев Илиев |
ПФК "Ботев" Пловдив |
- |
800 |
|
Със забрана за изпълняване на функции |
ЗИФ |
лв. |
|
|
Душан Керкез |
ПФК "Ботев" Пловдив |
1 |
1200 |
ПО ДОКЛАД - окончателни и не подлежащи на обжалване
За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2023/2024/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.
За възпламеняване на бомбички на пистата, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. В от ДП /2023/2024/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.
За хвърлени предмети опасни за здравето, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 3 от ДП /2023-2024/, ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.
За навлизане на публика, на основание чл.37, ал.1, т.1, б. В, предложение 4 от ДП /2023/2024/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с предупреждение за лишаване от домакинство и имуществена санкция в размер на 2500 лева.
За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2023/2024/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.
ДК задължава ПФК "Ботев" гр. Пловдив да възстанови щетите на Национален стадион "Васил Левски" гр. София съгласно чл.38, ал.1 от ДП /2023/2024/.
Секретар ДК:
/Н. Вълкова/
abc-xyz
на 17.05.2024 в 22:36:14 #11reddd на 16.05.2024 в 15:52:48 #1 Лудогорец са глобени за люпене на семки ====== Нако, Мотиката и Милана са люпили семките за десерт след кренвирша с лютеница!
tundzhaka
на 16.05.2024 в 16:34:36 #10и аз съм с крими регистрация за хулиганство, но моето е друго нищо обща с мачове няма.
tundzhaka
на 16.05.2024 в 16:34:02 #9Това са криминално проявени асоциални мутри които отиват за простотията.
УмеренЦСКА
на 16.05.2024 в 16:24:53 #8Да, точно за тях...
tundzhaka
на 16.05.2024 в 16:19:33 #7за лепиларите ли? Мисля че няма 2 мнения по въпроса.
УмеренЦСКА
на 16.05.2024 в 16:10:30 #6...Почти всичко зависи от наличните пари. Който има пари, купува си играчи и не му пука за публиката. Кой си няма, разчита на нея да "дава безплатен допинг" на играчите, в резултат на което плаща глоби...
tundzhaka
на 16.05.2024 в 16:07:14 #5в Ловеч беше забавно с монгасарския оркестър.
tundzhaka
на 16.05.2024 в 16:06:29 #4Еми то и Литекс като бяха щампиони не бяха повече публика от Л-ц просто градове с 30 000 *** барабар с куча'ата и нормално.
УмеренЦСКА
на 16.05.2024 в 15:44:46 #3Вярно се изказа Томм, като няма публика, няма и глоби. А може и да се става шампион и без публика и то години наред, колкото и да се приказва за "ролята на публиката"...
tundzhaka
на 16.05.2024 в 14:32:07 #2Вай-много. ублика има Левски, обаче лехиларите трябва да ги изритем.
XAN_lil
на 16.05.2024 в 13:45:36 #1И малко ли бяха билетите на 10 хил Жълтури