Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители: 911

Жълт картон за Селсо Рапосо.

Снимка 676638

Източник: startphoto.bg

88′

Малко преди последния съдийски сигнал Сантиаго Годой имаше възможност да обстрелва вратата на гостите от добра позиция, но топката премина на сантиметри от целта.

75′

Четвърт час преди края Берое достигна до добро положение за гол. Джани Политино центрира опасно в наказателното поле, а Жорди Говеа нанесе удар с глава, но топката премина на около метър над напречната греда.

Снимка 676647

67′

Мъката в Стара Загора продължава и през втората част. Не се вижда как нито един от двата отбора може да отбележи гол.

54′

Девет минути след подновяването на играта двата тима нанесоха по един точен удар във вратата на съперника. Първо Стефан Ламбес стреля от дистанция, но стражът на домакините се справи, а секунди по-късно Пинеда обстрелва целта, ала право в ръцете на Александър Любенов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА МЪКАТА ПРЕЗ ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ! ПОЧИВКА!

44′

Диме Димов получи първия жълт картон в мача.

41′

ТОПКАТА СЕ СПУКА! В 41-та минута станахме свидетели на куриоз. Топката не издържа на напъните на двата отбора да играят футбол и... се спука. Едно от децата край тъч-линията веднага съдейства и двата тима започнаха да мъчат нова топка.

38′

СЪБИТИЕ! ТОЧЕН УДАР ВЪВ ВРАТАТА! Малко преди паузата станахме свидетели на първия точен удар във вратата. Той беше твърде слаб и анемичен, но все пак си заслужава да се отбележи. Карлос Алгара опита късмета си от дистанция, но Алкександър Любенов нямаше как да бъде бъде преодолян с подобен шут.

Снимка 676636

30′

Пауза. Играчите ще отпият по глътка вода. Температурата в Стара Загора е непоносима, двата отбора се опитват играят нещо като футбол на 35 градуса и страшен задух.

22′

В средата на първата част Анте Аралица опита удар от около 30 метра, ала няколко сантиметра го разделиха от целта.

Снимка 676635

13′

Срещата започна в спокойно темпо и Берое сякаш имаше леко териториално предимство в началото, но в 13-та минута гостите на два пъти имаха възможност да открият резултата. Първо Селсо Рапосо стреля опасно, но ударът му беше блокиран, а малко по-късно и Красимир Станоев обстрелва вратата на старозагорци, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

1′

23 Кевин Уилям Сейхас 8 Симеон Славчев

Отборите на Берое и Локомотив (София) се изправят един срещу друг в предпоследен двубой от втория кръг на Първа лига. Срещата на стадиона в Стара Загора е с начален час 19:00.

Въпреки сериозните финансови и управленски неуредици, за които се говореше в Берое цяло лято, заралии започнаха по отличен начин новия сезон. Те постигнаха победа като гост над новака Септември с 1:0, а единственият гол беше дело на завърналият се от Аржентина - Леандро Годой. Футболистът, известен с прозвището си "Кошмара", бе само част от очакваната трансферна инвазия на чужденци при "зелено-белите".

Бивш футболист на Берое ще играе в турската Суперлига

Гаюс Макута подсили Аланияспор

Така срещу септемврийци дебютираха играчи като Салидо, Пинеда и Сариеги. Вини Трибуле пък продължава да си търси нов отбор, а като фаворит за неговия подпис се смята словенският Марибор.

От ръководството на Берое използваха удобния момент да обявят на всеослушание, че клубът продължава с оздравяването си и подобрява своето финансово състояние. Заралии вече не дължали пари на футболисти или треньори, свързани със старозагорци.

Вратарят на Берое: Вярвам, че ще бъде добър сезон, групата ни е силна

Артур Мота даде интервю пред бразилско издание

Локомотив (София) има за какво да се реваншира на своите привърженици. "Железничарите" стартираха с много оптимизъм столичното дерби с Левски, като Анте Аралица дори отбеляза гол за 1:0. Нещата обаче не се развиха по добър начин за "железничарите" и всичко завърши с тежка загуба 1:6. Срещу "сините" Локо демонстрира слаба физическа и тактическа подготовка. Това означава и много работа за Иван Колев и неговия щаб, чиято основна цел през кампанията е да държат максимално далеч "червено-черните" от опасната зона.

Столичани са в серия от три поредни победи над Берое, при това две от тях дойдоха точно на стадиона в Стара Загора.

Иван Колев пуска Ака титуляр срещу Берое

Доналдо е последното ново попълнение на "железничарите"

Главен съдия на срещата е Мартин Великов, с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов. С ВАР ще се занимават Волен Чинков и Дениз Соколов. Делегат на БФС е Пламен Николов, а работата на реферите зорко ще следи Цветан Кръстев.