Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 2430

Арда - Ботев (Пловдив) 1:0 в мач от Първа лига

Арда излъга Ботев (Пловдив) в страхотен мач в Кърджали

Груба грешка на Йонас Там доведе до загубата на "канарчетата"

Жълт картон и за Лъчезар Котев, който спря с непозволени действия Нвачукво.

81′

Жълт картон за Нвачукво.

73′

Въпреки, че останаха с човек по-малко, гостите натиснаха своя опонент и успяха да нанесат няколко опасни удара към Анатолий Господинов, ала стражът на Арда се справи.

63′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЙОНАС ТАМ! Големият грешник за гола на Арда Йонас Там е изгонен с директен червен картон. Главният рефер Драгомир Драганов получи сигнал от свотие ВАР асистенти, че при борбата за топката с Чинонсо Офор, Там играе много грубо и влиза с бутоните в крака на своя противник. Самият Драганов прегледа положението и вдигна директен червен картон на защитника на Ботев (Пловдив).

59′

ГОООЛ ЗА АРДА! ИВАН ТИЛЕВ! Йонас Там сгреши фатално в 59-ата минута и позволи на Офор да му отнеме топката. След това кълбото попадна в Иван Тилев, а той простреля Бернат с мощен шут.

53′

Гостите от Пловдив започнаха по-активно и втората част, но защитата на Арда удържа набезите на "канарчетата".

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 683653

Източник: startphoto.bg

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

Пет минути преди почивката Ботев създаде нова отлична възможност за гол и тя пак дойде след корнер. Вини Трибуле се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава под гредата, но Анаталий Господинов спаси с върха на пръстите си.

27′

Жълт картон и за Арда. Получи го Феликс Ебоа Ебоа.

24′

Жълт картон за Балоянис.

Снимка 683652

11′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! В 11-та минута на мача гостите удариха греда. "Канарчетата" изпълниха късо корнер, след което топката беше центрирана в наказателното поле, а Вини Трибуле стреля с глава, но Анатолий Господинов спаси със сетни усилия. След намесата му кълбото се удари в страничната греда, а защитник на Арда успя да изчисти в нов корнер.

10′

Сблъсъкът на "Арена Арда" започна на доста високо темпо, а двата тима показаха, че никой няма намерение да отстъпи и педя терен. Отборите успяха да организират по няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до нищо сериозно пред вратите на опонентите.

Снимка 683649

1′

30 Иво Казаков 99 Алекса Марас

Арда приема Ботев (Пловдив) в мач от деветия кръг на Първа лига. Двубоят на "Арена Арда" е с начален час 20:00 часа и ще бъде ръководен от Драгомир Драганов.

Към момента кърджалийци са осми в подреждането с актив от 11 точки. В миналия кръг играчите на Александър Тунчев завършиха наравно с Черно море.

Пловдивчани пък от своя страна са в добра серия и имат четири победи в последните си пет срещи, като в миналия си мач "канарчетата" победиха с 1:0 Берое. Играчите на Душан Керкез заемат трета позиция с 16 точки.

През миналия сезон двата тима се срещнаха помежду си цели четири пъти. В рамките на редовния сезон двата отбора си размениха по една победа като гост с 2:0. След това в плейофната фаза Арда взе победи с 2:1 и 1:0.