Отборът на Испания победи Доминиканската република с 3:1 в мач от втория кръг на Група "C" на Олимпийските игри в Париж. Така "Ла Фурия Роха" събра 6 точки и си осигури място на четвъртфиналите в турнира. Доминиканците пък са с 1 точка, колкото има и Египет, а Узбекистан е с 0.

Испания имаше много добра възможност да излезе напред в резултата в 18-ата минута. Капитанът Абел Руис си освободи пространство в наказателното поле, след което отправи добър удар към левия ъгъл, но вратарят Енрике Бьосъл направи удивително спасяване.

Само шест минути след това иберийците в крайна сметка поведоха с 1:0. Вратарят Бьосъл допусна груба грешка при изнасянето на топката и я подари на Фермин Лопес, а за полузащитника остана лесната задача да я прати в опразнената врата и да даде аванс на своя тим.

В 38-ата минута Доминиката изненадващо стигна до изравнително попадение. Едисон Аскона центрира фантастично от ъглов удар, а Анхел Монтес де Ока се извиси най-високо в наказателното поле и с глава заби топката в десния ъгъл за 1:1.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Доминиканската република остана с човек по-малко, след като Едисон Аскона си изкара директен червен картон.

Испания се възползва от численото си превъзходство по-малко от 10 минути след старта на втората част. В 55-ата минута Аймар Орос намери Алекс Баена, който отправи удар от дистанция и след рикошет в тялото на противников футболист топката влезе във вратата - 2:1 за Испания.

В 71-вата минута падна и трети гол за испанците. Фермин Лопес проби отдясно в наказателното поле, след което пусна успореден пас, Аймар Орос остави топката за Мигел Гутиерес, който на празна врата не сбърка. Попадението бе разгледано за засада, но се видя, че такава няма.

В 83-ата минута Диего Лопес бе изведен очи в очи с вратаря Бьосъл и стреля по земя към десния ъгъл, но стражът реагира и изби. Пет минути по-късно Бенят Туриентес нанесе удар от далечна дистанция, който срещна десния страничен стълб.

В последния кръг от груповата фаза "Ла Фурия Роха" излиза срещу Египет, а Доминикана ще играе срещу Узбекистан. Двата мача са на 30 юли от 16:00 часа.