България отново е голяма сила в борбата! След като вчера Олимпийски шампион стана Семен Новиков, днес това направи и Магомед Рамазанов!

Снимка 678271

Източник: startphoto.bg

В категория до 86 кг на свободния стил, експлозивният боец Рамазанов се справи с изключително силния си съперник Хасан Яздани от Иран с резултат 7:1. Противникът му постоянно спирашe финала, но нашият боец не се сломи и продължи с великолепното си представяне.

С тазвечерния си успех Рамазанов е първи при свободняците след Вальо Йорданов през 1996.

Снимка 678273

Той е шампион от Рио, има сребро от Токио. Три пъти Световен шампион и 3 пъти Световен вицешампион. Днес, за огромно наше щастие, отново ще се задоволи с второто място. А в залата в Париж отново ще звучи българският химн.

Магомед стана любимец на феновете тук. Не само заради днешното злато, а и заради начина, по който се класира на финала. Това се случи след драматична победа над американеца Арън Брукс с 4:3 точки. До последните секунди натурализираният дагестанец изоставаше в срещата, но добрият му усет му помогна да се измъкне от коварна ситуация и да превърти опонента си за 2 точки.

Снимка 678269

Магомед Рамазанов е Олимпийски шампион на 31 години! Днес той достигна върха в своята кариера и ни накара отново да бъдем горди!

Така България има два златни медала от борбата - най-успешните наш спорт на Игрите в исторически план и най-български спорт!