Световният №3 Карлос Алкарас се класира за финала на тенис турнира при мъжете на Олимпийските игри в Париж, след категорична победа над канадеца Феликс Оже-Алиасим с 6:1, 6:1.

Началото на първия сет предопредели хода на срещата. Алкарас бе безпощаден и даде само един гейм на съперника си.

Оже-Алиасим можеше да загуби още първия си сервис-гейм, след като Алкарас стигна до 40:40. Канадецът обаче устоя.

В третия гейм на срещата прошка нямаше и Алкарас реализира пробив на 30.

Впоследствие брейкът бе затвърден, а Оже-Алиасим бе пробит още един път в петия гейм на срещата, когато авансът на испанеца набъбна до 4:1.

Сетът отиде на сметката на Алкарас при сервис на канадеца. Вторият сет премина по сходен начин, но пробивът дойде малко по-късно - в четвъртия гейм и за 1:3 в полза на Алкарас.

При предимство за испанеца Оже-Алиасим допусна двойна грешка, с която само улесни задачата на ибериеца. В следващия гейм Алкарас затвърди пробива си, губейки само две точки.

Всичко за Оже-Алиасим на практика приключи в шестия гейм на срещата, когато бе пробит за втори път след много силна игра на Алкарас от основната линия.

В следващия гейм испанецът набързо поведе с 40:0 и въпреки че допусна двойна грешка, успя да приключи  срещата при втория си мачбол.

Съперник на Алкарас в спора за златния медал ще бъде победителят от другия полуфинал между Новак Джокович и Лоренцо Музети. Финалът е в неделя, 4 август. Няколко часа по-рано Оже-Алиасим ще се бори за бронза със загубилия мача между Джокович и Музети.