Световният №3 в мъжкия тенис Карлос Алкарас се класира за 1/2-финалите на Олимпийския тенис турнир в Париж. Испанецът се наложи с 6:3, 7:6(7) над Томи Пол (САЩ) в среща от 1/4-финалната фаза за 1 час и 59 минути. Така Карлитос ще се изправи срещу победителя от двойката Каспер Рууд - Феликс Оже-Алиасим в спор за място на финала.

Първият сет започна с размяна на геймове, като Алкарас изпита трудности при първото си подаване, а Пол взе своето за 1:1 на нула. В шестия гейм Алкарас стигна до три точки за пробив и се възползва от втората. До края никой не проби и испанецът спечели първата част с 6:3.

Втората част бе по-сложна за тазгодишния шампион от "Ролан Гарос" и Уимбълдън, който загуби още първото си подаване. Томи Пол задържа аванса си до 5:3 и точно когато трябваше да сервира за изранвяване в сетовете пробивът бе върнат. След това двамата задържаха подаванията си и се стигна до тайбрек. В дългия гейм Алкарас пропусна мачбол при 6:5 в своя полза, а малко по-късно отрази точка за спечелване на сета от своя съперник. В крайна сметка испанецът се наложи с 9:7 в тайбрека и си осигури място на 1/2-финалите във Париж.