Безпрецедентни мерки за сигурност белязаха мача с Куба от Световната лига, пише "7 дни спорт". На трибуните в Двореца на културата и спорта във Варна бяха двама президенти - на България Георги Първанов и на Чехия Вацлав Клаус.
В залата беше и шефът на Международната волейболна федерация (ФИВБ) китаецът Вей, който по-рано през деня разгледа археологическия музей в града и прекара там повече от час заедно със съпругата си. До Вей в ложата седна българският му домакин Данчо Лазаров.
В зала "Конгресна" се появи и собственикът на европейския клубен шампион Итас Диатек Трентино - Диего Мосна. Италианският бизнесмен е у нас в компанията на треньора на Тренто Радостин Стойчев.
В ложите бе и бъдещият премиер и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов. Той бе посрещнат с бурни овации от феновете. Както е известно, морската столица е един от градовете, където ГЕРБ нанесе съкрушително поражение на политическите си опоненти.
Борисов се разцелува с бившия волейболист Любо Ганев, в чиято компания изгледа срещата с Куба.
"Ще ми обяснява играта този пълничкият", измайтапи се столичният кмет. Той се поздрави и с президента на страната Георги Първанов.
В решителните моменти в тайбрека Борисов се хвана за главата и от фатализъм не смееше да погледне към игрището.
Когато нашите спечелиха, Бойко Борисов първо поздрави чешкия президент Вацлав Клаус.