Зенит постигна минимална победа с 1:0 като гост на Уфа, в среща от 4-ия кръг от руското футболно първенство.

Шампионът продължава да е без загубена точка от началото на сезона в Премиер лигата. Футболистите на Андре Вилаш-Боаш се изравниха на върха в класирането с ЦСКА (Москва), като двата тима са с по 12 точки.

Уфа заема 13-а позиция с 2 точки и продължава да чака първата си победа този сезон.

Цели 86 минути обаче бяха нужни на питерци, за да поразят противниковата врата. Автор на единственото попадение в срещата стана включилият се от пейката 20 минути преди края Дани.

Опитният португалски халф бе точен с добавка, след като преди това вратарят Давид Юрченко изби свиреп шут на бразилската звезда на гостите Хълк.