Турция победи с 3:0 Норвегия в мач от квалификациите за Мондиал 2022. Двубоят бе от група "G".

Два гола на стадион "Ла Росаледа" в Малага вкара Озан Туфан, а веднъж се разписа Чаалар Союнджю.

Така турците са с пълен актив от 6 точки и са лидери в групата. Норвегия е с три пункта.

Срещата започна отлично за символичните гости. Озан Туфан получи топката на границата на наказателното поле и с премерен удар вкара за 0:1 в 4-ата минута.

В 26-ата минута с пропуск се отличи Александър Сьорлот. Две минути по-късно Турция нанесе втория си удар. Союнджю засече с глава центриране от корнер на Юсуф Язъчъ за 0:2.

В 36-ата минута коварен удар на Тарик Елиюнуси срещна гредата.

В 59-ата минута Хакан Чалханоглу намери Туфан пред наказателното поле и халфът на Фенербахче вкара фантастичен гол с удар в далечния ъгъл.

Десет минути преди края на мача Кристиян Торствед бе изгонен с директен червен картон.