Русия победи Словения в световна квалификация. "Сборная" се наложи с 2:1 на Олимпийския стадион в Сочи.

Така съставът на Черчесов оглави класирането на група "Н" актив от шест точки. В първия мач Русия победи Малта с 3:1.

Словения е на второто място с три точки. Попаденията за домакините станаха дело на Дзюба, а Иличич намали за Словения.

Първият гол падна в 26-ата минута. Тогава Далер Кузяев прокара топката към Артьом Дзюба, който пое подаването в наказателното поле и без да се бави откри.

Втора порция световни квалификации в зона "Европа"

Пълната програма за днешния ден

В 35-ата минута, отново Артьом Дзюба засече отскочила топка, попаднала при него в наказателното поле, удвоявайки. В 36-ата минута гостите успяха да намалят. Миха Зайц подаде на Йосип Иличич, който нанесе страховит удар от ръба на наказателното поле, влетял в долния десен ъгъл. През втората част Иличич имаше нов шанс за попадение, но ударът му мина встрани от целта.

В друг мач от група "Н" по-късно Словакия приема Малта.