Страсбург победи с класическото 3:0 Лил като гост в среща от 12-ия кръг на френската Лига 1. За "елзасците" отново не игра Емил Гъргоров, който за пореден път остана извън групата.

Точни за Страсбург в този мач бяха Ерик Молонгай в 36-ата минута, Родриго в 41-ата и Паскал Йохансен в 68-ата. След успеха "елзасците" вече заемат 5-ото място с 19 точки в актива си. Лидер продължава да е Лион с 25, следван от Нанси с 24 и Бордо с 22.

В другата интересна среща от съботната вечер Марсилия загуби фатално гостуването си на Сошо, след като водеше с 1:0. Мамаду Нианг (вдясно) откри в 9-ата минута за Олимпик, но след това срещата се разви много неблагоприятно за гостите.

В 31-ата и 51-ата Роналд Зубар и Лоран Бунар имаха нещастието да си отбележат автоголове, което даде преднина на Сошо с 2:1 и тя остана непроменена до края.

Любопитното бе, че четири от съботните двубои във френската Лига 1 завършиха при резултат 0:0, което рядко се случва.

Монако сложи край на серията си от 5 поредни загуби, но не успя да победи като домакин Каен, завършвайки 0:0.