Старши треньорът на Ал Насър Руди Гарсия частично обвини Кристиано Роналдо за отпадането на тима на полуфинала за Суперкупата на Саудитска Арабия.

Португалецът имаше великолепна възможност да възстанови паритета, след като Ал Итихад поведе. Топката бе центирана отдясно и достигна до Роналдо, който я отигра с глава, ала Марсел Грое спаси. В следващата атака Ал Итихад вкара за 2:0 и на практика реши мача.

След мача Гарсия спомена точно това положение на Роналдо като сублимен момент в двубоя.

"Едно от нещата, които промениха хода на мача, беше пропуснатият шанс на Кристиано Роналдо през първото полувреме. Поздравявам Ал Итихад. Те изиграха много по-добро първо полувреме от нас, а ние изиграхме добро второ полувреме, но за съжаление не успяхме да оправим резултата", каза Гарсия.

За да налеят сол в раната, феновете на Ал Итихад провокираха Роналдо, скандирайки името на Лионел Меси.

Ал Насър ще изиграе следващия си мач в лигата на 3 февруари срещу Ал Фатех, а Роналдо все още не е вкарал официален гол за новия си тим.