Селтик спечели голямото местно дерби с Рейнджърс с 2:1, а успехът осигури 13 точки аванс на "детелините" пред своя най-голям исторически съперник.

Срещата предложи много емоции, типични за този сблъсък, като в крайна сметка хората на Нийл Ленън ликуваха в края на мача.

В средата на първото полувреме Селтик поведе след попадение на Одсон Едуардс, а ситуацията за гостите стана още по-сложна минути по-късно.

Нападателят Алфредо Морелос бе провокиран от капитана на Селтик Скот Браун, но последният получи лакът в лицето, заради което Морелос бе изгонен с директен червен картон. Негов пети от началото на сезона!

Рейнджърс обаче отговори с изравнително попадение в 63-ата минута, когато Таверние намери Кент, за да може последният с точен удар да фиксира равенството.

Кулминацията дойде минути преди края на срещата, когато контраакция на "детелините" завърши с голов удар на Джеймс Форес за 2:1.