Слабото представяне на Монако от началото на сезона във Франция продължава.

В мач от 10-тия кръг на френския шампионат Монако загуби като домакин от Тулуза с 1:3, като това бе 7-ма загуба за "червено-белите" от началото на сезона.

Загубата влоши още повече положението на треньора Ласло Бьолони, който е пред уволнение.

Бергуно изведе Тулуза напред в резултата в 12-ата минута, но две минути по-късно Марко Ди Вайо възстанови равенството.

Гостите стигнаха до трите точки в самия край на двубоя, като в 83-ата минута Елмандер направи резултата 1:2, а в даденото от рефера продължение Емана оформи крайното 1:3.

Продължава отличното представяне на Нанси.

Отборът се изкачи на третото място във временното класиране, след домакинска победа над Нант с 1:0.

Единственото попадение в мача бе на Микаел Кретиен в 53-ата минута.

Домакините завършиха мача с 10 души, след като четвърт час преди края на срещата бе изгонен Диаксите. Гостите обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство и да стигне поне до точка.

С шестата си загуба от началото на сезона Нант се закотви на последното място в класирането.

Участникът в груповата фаза на Шампинската лига Лил победи у дома с 1:0 Лориен. Единственото попадение бе на Матийо Бодмер, който вкара от дузпа в 36-ата минута.

Друг представител на Франция в най-комерсиалния клубен турнир в света - Бордо, загуби като гост на Сошо с 2:1.

Сантош в 4-ата и Бирса в 68-ата бяха точни за домакините, а Дукас в самия край на мача от дузпа оформи крайното 2:1.