Ал Насър с Кристиано Роналдо в състава си победи Ал Таавун с 2:1 в двубой от шампионата на Саудитска Арабия. По този начин тимът отново изпревари Ал Итихад на върха, където двата тима са с по 40 точки, но Ал Насър има по-добра голова разлика.

Точни за домакините бяха Абдулрахман Гарип в 17-ата и Абдула Маду в 78-ата минута, като асистенциите и за двете попадения бяха дело на Кристиано Роналдо.

Така носителят на 5 Златни топки португалец направи първите си асистенции с екипа на Ал Насър, с който вече има 5 гола в 4 мача в шампионата и за купата на Саудитска Арабия.

Попадението за Ал Таавун вкара бившият съотборник на Роналдо в Реал Мадрид Алваро Медран, който се разписа в 47-ата минута, но това не бе достатъчно и тимът остава на 5-о място с 30 точки.