Тотнъм разгроми Рома със забележителното 4:1 в мача между двата тима, игран в Сан Диего. Срещата бе от турнира International Champions Cup, като тя бе първа и за двата опонента.

Рома откри резултата още в 3-ата минута. След хубава многоходова комбинация топката стигна до Патрик Шик в наказателното поле, той се освободи от трима бранители и отблизо вкара.

Радостта на италианците обаче бе кратка. В 9-ата минута Люк Еймъс опита центриране, топката бе блокирана от защитник, но въпреки това стигна до Фернандо Йоренте, който надскочи прекия си пазач и я прати в мрежата за 1:1.

В 18-ата минута Тотнъм излезе напред в резултата. Ерик Ламела центрира от фаул, ударът на Лукас Моура бе спасен от вратаря, но отблизо Йоренте довкара топката в мрежата. Десет минути по-късно и Моура успя да се разпише. Бразилецът получи чудесно центриране отдясно и с глава прати топката в мрежата за 3:1.

В самия край на полувремето Моура вкара и още едно попадение. Диагонален шут на Муса Сисоко бе спасен от вратаря, но топката се озова в бразилеца пред наказателното поле, който си освободи пространство и с удар по земя оформи крайното 4:1.

Барселона очаква тези два съперника в следващата фаза от надпреварата, съответно на 29 юли и 1 август. Първи срещу испанския гранд ще се изправят "шпорите".

Манчестър Сити пак не успя да се справи с Ливърпул, Мохамед Салах с определяща роля в мача