Втородивизионният Реймс поднесе изненадата в четвъртфиналите на турнира за купата на френската футболна лига, отстранявайки елитния рен с 1:0 като гост. Попадението бе дело на нападателя Седрик Форе в 51-та минута.

Домакините имаха възможност да стигнат поне до продължения, но Оливие Монтерубио пропусна дузпа шест минути преди края на мача.

Така на полуфиналите двукратеният финалист в европейския турнир на шампионите Реймс ще приеме Бордо.

МалудаВ другия полуфинал ще се срещнат Лион и Льо Ман. Шампионите надделяха над Нанси с 3:1. С гол и асистенция се отличи Флоран Малуда. Той откри резултата в 53-та минута, но Монсеф Зерка възстанови статуквото 13 минути по-късно.

Все пак лионци стигнаха до победата с голове на Сидни Гову (79) и Алу Диара (90).

Резултати в четвъртфиналите от турнира за Купата на френската футболна лига:

Лион - Нанси - 3:1 (0:0) голмайстори: 1:0 Флоран Малуда 52; 1:1 Монсеф Зерка 66; 2:1
Сидни Гову 79, 3:1 Алу Диара 90

Сошо - Льо Ман - 1:2 (0:0) голмайстори: 0:1 Мамаду Самаса 49, 0:2 Графит 52; 1:2 Микаел
Исаби 74

Рен - Реймс - 0:1 (0:0) голмайстор: 0:1 Седрик Фуре 51

От вторник:
Бордо - Сен Етиен - 1:0 след продължения (0:0) голмайстор: 1:0 Фернандо 99-дузпа