Нов расистки скандал гръмна във футбола. Този път арена на грозните сцени бе стадионът в Гимараеш, където един срещу друг се изправиха местният Витория и Порто.

При резултат 1:1 нападателят на гостите Муса Марега отбеляза гол, с който донесе победата на тима си. Празнувайки попадението си, малиецът посочи цвета на кожата си, докосвайки ръката си. Това не се хареса на феновете на домакините, които започнаха да го обиждат на расова основа и към терена полетяха седалки.

28-годишният футболист веднага поиска да напусне терена, но част от неговите съотборници опитаха да го спрат. Това направиха и футболисти на Витория, както и хора от щаба на Порто, но Марега бе непоколебим. В крайна сметка в 72-ата минута той бе заменен от Манафа и се прибра в съблекалнята.

Любопитен факт е, че Марега е играл в Гимараеш като отдаден под наем от Порто през сезон 2016/2017 и отбелязва 14 гола в 31 мача.