Порто завърши наравно 1:1 с втородивизионния Академика Визеу в първи полуфинал за Купата на Португалия. По същото време шампионът Бенфика се наложи трудно с дома с 3:2 над изненадата през този сезон Фамаликао.

Кристиан Добрев с дебют за Порто

Бившият играч на Ботев (Пловдив) е напълно излекуван от травмата, получена преди няколко месеца

Головете във Визеу паднаха след почивката. Крилото от Кабо Верде Зе Луиш откри резултата за гостите в 59-ата минута, след като влезе през центъра на защитата след пас на Витор Ферейра при контраатака. Домакините изравниха в 70-ата минута чрез тарана си Жоао Марио, който вкара с плонж с глава след центриране на Келвин Медина отдясно. До края на срещата домакините успяха да удържат равенството, а и в Порто явно мислеха повече за дербито с Бенфика през уикенда.

Лисабонските "орлите" също мислеха за този мач, който до голяма степен може да даде отговор кой ще бъде шампион. Бенфика е начело с 54 точки, Порто е след тях с 47 точки.

След нулево първо полувреме Пици откри за Бенфика в 53-ата минута от дузпа. Гостите обърнаха резултата чрез Педро Гонсалвеш в 60-ата минута и Тони Мартинес в 73-ата. Шампионите все пак стигнаха до победата с голове на Рафа Силва в 78-ата минута и в 5-ата минута на добавеното време чрез Габриел Пиреш, който довкара след асистенция на Алекс Грималдо.

Реваншите са на 11 февруари в Порто и на 12 февруари във Фамаликао. Финал различен от Бенфика - Порто ще бъде считан за сензация.