Пари Сен Жермен разгроми като домакин с 4:0 Рен в последен мач от 12-ият кръг в Лига 1. Гостите пристигнаха на "Парк де Пренс" след 3 победи в последните си 4 мача, но бяха безсилни пред нападателната мощ на момчетата на Унай Емери.

Головата сметка беше открита в 31-вата минута с автогол на Желсон Фернандес. Кавани засече центриране от корнер и уцели напречната греда, топката се отби от тялото на Костил и изненада стоящия на гредата Желсон Фернандеш, който не можа да реагира и позволи тя да премине голлинията.

Малко по-късно защитата на гостите подари топката на Кавани, който веднага стреля в далечния ъгъл и покачи на 2:0. Това бе 11-о попадение за уругваеца през сезона и той поведе при голмайсторите в Лига 1. В края на полувремето обаче нападателят получи контузия и бе заменен от Хесе Родригес.

Третият гол бе дело на Адриен Рабио в 67-ата минута с мощен удар извън наказателното поле. В 79-ата минута Марко Верати оформи крайното 4:0.

След тази победа ПСЖ събра 26 токи и се изравни с Монако на второто място и изостава на 3 точки от водача Ница, който има 29.

Изненадващият лидер Ница допусна първа загуба за сезона. Той загуби с 0:1 гостуването си на Каен. Единственото попадение в срещата падна в 42-ата минута, а негов автор стана хърватинът Иван Сантини, който се разписа от дузпа.

В третия мач от вчерашния ден Метц завърши 0:0 гостуващия Сент Етиен. Гостите останаха с човек по-малко в 36-ата минута, когато Усама Танан получи втори жълт картон след грубо нарушение срещу Рено Коад. Въпреки това те успяха да удържат равенството.