Пеги Люиндула отбеляза два гола за отбора на Пари Сен Жермен, който продължава пътя си към защита на Купата на Лигата във Франция след победа с 2:0 над гостуващия Нанси.

На четвъртфиналите ПСЖ ще срещне Ланс в повторение на финала от изминалия сезон. Матея Кежман асистира на Люиндула за 1:0 в 30-ата минута, а нападателят на парижани покачи на крайното 2:0 шест минути по-късно.

В друг мач от осминафиналите Льо Авър надви с 2:1 Рен с гол от дузпа на Жан-Мишел Льосаж в продълженията на срещата. На четвъртфиналите Льо Авър ще се изправи срещу отбора на Ница.

Във вторник седемкратният шампион Олимпик Лион напусна безславно борбата за Купата на Лигата след загуба с 1:3 срещу втородивизионния Метц. Всички четвъртфинали са насрочени за 13-и януари.