Пари Сен Жермен се класира с лекота за осминафиналите на турнира за Купата на Франция след като разгроми с 4:0 като гост състава на Рен.

Юлиан Дракслер направи много силен мач, в който се отличи с две попадения. Първото си попадение той отбеляза в 27-ата минута. В 38-ата Лукас Моура удвои, а половин час по-късно Дракслер оформи своя дубъл. Крайният резултат оформи Хатем Бен-Арфа в последната минута. Новото попълнение на ПСЖ Гонзало Гедеш се появи в игра в 77-та минута.

Така ПСЖ остана в борбата за трофеите и на четирите фронта, на които се бори.

Монако, за когото се очакваше да няма никакви трудности срещу скромния Шамбли, се размина с изключително голям гаф. Леонардо Жардим заложи на момчета, на които не разчита толкова често и всичко вървеше идеално в първия час. "Монегаските" поведоха още в 16-ата минута чрез Гуидо Карийо, а в 35-ата Тома Лемар удвои преднината. Малко след началото на втората част Кевин Мбапе покачи до 3:0 в 48-ата.

Монако отмъкна точката на "Парк де Пренс" с гол в добавеното време

Монако и Ница начело с равен брой точки

Тази преднина успокои прекалено много Монако, докато Шамбли започна своето завръщане. В 57-ата минута Антони Суберви върна едно попадение за домакините, 9 минути преди края Грегори Гендрей докара нещата до 2:3. "Монегаските" опитаха да затегнат редиците си, но първо Андреа Раги бе изгонен с червен картон, а след това попадение на Суберви в добавеното време вкара срещата в продължения.

В тях Монако взе важен аванс още в началото - в 96-ата Кевин Н'Дорам се разписа за 4:3, а точно преди края на първото продължение Камил Глик бе точен за 5:3. Шамбли не се предаде - в 111-ата минута Ромен Падовани намали до 4:5, ала това беше всичко, до което отборът му се добра.

Голям срам браха футболистите на Сент Етиен, които отпаднаха след загуба с 0:3 след продължения срещу някога славния тим на Оксер, който в момента е предпоследен в Лига 2.

Сент Етиен окончателно се отказа от Вандерсон и Кафу

"Зелените" избраха далеч по-икономичен вариант

Сент Етиен излезе на практика с титулярния си състав. Въпреки това Оксер удържа нулевото реми през всичките 90 минути, а в продълженията започна с шоуто. В 97-ата минута Мохамед Ятара откри резултата за домакините, а точно преди края на първото продължение Бирама Туре вкара за 2:0.

Сент Етиен се хвърли ва банк до края, но единственото, което получи, бе трети гол в мрежата си, дело на Кенджи Ван Бото в 119-ата минута. Така "зелените" се простиха с идеите си да стигнат далеч в турнира.