Дербито на 22-рия кръг на френското първенство между лидера Монако и шампиона Пари Сен Жермен не излъчи победител. Срещата, играна на стадион "Парк де Пренс", завърши 1:1.

Двата отбора предложиха оспорван и динамичен мач. Преди почивката положенията се редяха пред двете врати, но с пропуски се отличиха Едисон Кавани от домакините и Лукас Моура от гостите.

Втората част започна с няколко положения за монегаските. На два пъти шансове се откриха пред Радамел Фалкао, а в 65-ата минута и Багайоко стреля опасно от дистанция, но в ръцете на Кевин Трап. Последваха добри минути за ПСЖ и в 69-ата Тома Мюние проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където се стигна до разбъркване и накрая Анхел ди Мария отправи удар, но без да уцели вратата. След това и Юлиан Дракслер пропусна добра възможност с глава 72-ата минута.

Монако разгроми Марсилия и оглави Лига 1 (ВИДЕО)

Монако излезе начело във френското първенство

Изпревари по голова разлика Ница

Така се стигна до 80-ата, когато германецът бе изблъскан в гръб от Сидибе в наказателното поле и съдията даде дузпа за парижани. Единсон Кавани бе безпогрешен от бялата точка.

В този момент играчите на ПСЖ вече се виждаха като победители, но гостите не мислеха така. Те се хвърлиха във финален щурм и първо удар на Килиан Мбапе бе спасен от Алфонс Ареола, а в добавеното време Бернардо Силва бе оставен да напредне пред наказателното поле и да стреля, като топката мина през куп от играчи, за да се озове в мрежата за крайното 1:1.

Равенството позволи отново два отбора да бъдат начело на класирането. Това са Монако и Ница с по 49 точки. ПСЖ са трети с 3 по-малко.

Кошмарът за Хесе в ПСЖ е към своя край

Футболистът е близо до трансфер в Мидълзбро

По-рано през деня Ница се изкачи на върха след като победи Гинган с 3:1. Така играчите на Люсиен Фавър спряха серията си от три поредни равенства в първенството.

Едисон Кавани доближи ПСЖ на точка от лидера Ница

Парижани победиха Нант

Аласан Плеа откри резултата в 11-ата минута, след като получи един пас от Валентен Ейсерик зад защитата и преодоля вратаря, за да вкара за 1:0. В 38-ата завърналият се от Купата на Африка Жан Микаел Сери удвои с прецизен удар с левия крак. В средата на втората част Джими Бриан намали за бретанците, след като се възползва от грешка в отбраната на Ница. В последните минути Гинган опита да наложи натиск, но Марио Балотели успокои феновете на домакините с трети гол. Италианецът получи извеждащ пас от Арно Соке и хладнокръвно вкара деветото си попадение в Лига 1. Това бе и първи гол за Марио през 2017 година.

В третия мач от вчерашния ден Сент Етиен победи като гост Тулуза с 3:0.