Само седмица, след като си гарантира титлата отборът на Пари Сен Жермен допусна първа домакинска загуба през сезона. Тимът на Лоран Блан отстъпи с 0:2 на "Парк де Пренс" от Монако.

Така парижани прекъснаха серия от 34 мача, в които не бяха допускали загуба на своя стадион. За последно те паднаха у дома от Рен с 0:1 през 2014 г. Същевременно те не бяха губили с 0:2 в столицата от 2012 година, когато техен съперник беше Сент Етиен.

Загубените три точки ще попречат на новите-стари шампиони на Франция да достигнат до котата от 100 точки в края на първенството.

Освен със сензационния резултат, срещата ще се запомни с невероятните пропуски на Златан Ибрахимович. В последните минути шведската звезда на два пъти не можа да вкара на празна врата.

Въпреки че мачът беше без значение, Лоран Блан заложи на най-добрия си състав. През първото полувреме домакините имаха предимство, но Ибрахимович, Единсон Кавани и Анхел ди Мария пропуснаха от добри позиции пред вратата на Даниел Субашич. Веднъж и ветеранът Рикардо Карвальо спаси сигурен гол, избивайки удар на Кавани.

Монегаските нанесоха своя удар в рамките на 3 минути в средата на втората част. В 65-ата минута Томас Лемар проби по левия фланг и центрира към Вагнер Лав, за когото не бе проблем да открие резултата. Голът шокира домакините и само три минути по-късно Давид Луис направи детинска грешка. Той загуби топката от фабиньо в близост до вратата, след което повали бразилеца и реферът Антони Готие посочи бялата точка. Самият Фабиньо хладнокръвно реализира и удвои аванса на Монако.

Загубата е общо втора за ПСЖ в Лига 1. През последните седмици тимът видимо играе без мотивация в първенството и спечели само един от последните си 4 мача. Монако пък сложи край на серията от три равенства с престижен и в същото време много ценен успех. Отборът на Леонардо Жардим отново увеличи на 5 точки преднината си пред Ница в битката за второто място.