Българският национал Ивелин Попов направи пореден силен мач за своя Кубан (Краснодар), като записа асистенция. Неговият тим се наложи като домакин с 2:1 над Локомотив (Москва) в мач от 5-ия кръг на руското първенство.

Попето започна срещата като титуляр и остана на терена до самия край на мача. Нещо повече, именно той бе в основата на първото попадение.

В 26-та минута Ивелин Попов премина през центъра на терена, преодоля защитник, подаде на Лоренсо Мелгарехо, който се оказа очи в очи с Абаев, за да реализира за 1:0.

През второто полувреме българинът продължи с отличните си изяви, като на два пъти създаде опасности пред вратата на Локомотив Москва.

Още преди почивката домакините покачиха на 2:0 чрез Тони Шунич. В 76-та минута Мануел Фернандеш намали от дузпа на 1:2.

Малко след това Ивелин Попов получи жълт картон за симулация в наказателното поле на столичани.

В края на срещата Секу Олисе от Кубан получи втори жълт картон и бе изгонен, но това не промени хода на срещата и крайния резултат 2:1 в полза на домакините.

С успеха Кубан зае 11-ото място във временното класиране с 11 точки. Локомотив Москва е на 8-а позиция с 8.