Бившият нападател на ЦСКА Христо Янев направи отличен мач за своя нов клуб Гренобъл в среща от втория кръг на Втора лига на Франция.

Янев бе титуляр през всичките 90 минути при гостуването на Ниор. В 27-та минута той центрира отлично от фаул и Пеле откри резултата - 1:0 за Гренобъл. Впоследствие българинът бе декориран в жълто. Ниор победи с 2:1.

Бившият нападател на Славия Димитър Рангелов започна като титуляр в Страсбург при гостуването на Амиен. Рангелов игра до 58-та минута, когато беше сменен от Пербе.

Бившият капитан на ЦСКА Емил Гъргоров не се появи в състава на Страсбург. Той не бе дори сред резервите, "по решение на треньора Жан-Пиер Папен", според официалния сайт на клуба.  Гъргоров официално стана "използваем" в четвъртък, когато получи съответното решение от Професионалната лига.

Соченият за фаворит за промоция в елита Страсбург обаче загуби гостуването на Амиен с 0:1.