Отборът на Лион се издъни срещу Лориен с 1:1 в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Едерсон откри за домакините в 9-ата минута, а в 42-ата Абриел изравни.

Лион запазва лидерската си позиция в класирането. Рен е втори само с 2 точки по-малко.

Марсилия спечели гостуването си на Оксер с 2:0. За победителите се разписаха Самаса в 43-ата минута и Валбуена в 77-ата.

Нант надви Монако с 2:1 като гост. Точни за "канарчетата" Бяха Багайоко в 5-ата и Капу в 41-ата минути. За домакините се разписа Ликата в 86-ата минута.

Тулуза победи Льо Авър като гост с минималното 1:0. Единственият гол бе дело на Дидо в 80-ата минута. Домакините завършиха мача с 9 човека, тъй като Бен Идир и Маранге получиха червени картони.

В останалите срещи Рен надделя над Гренобъл с 1:0 и гол на Соу в 46-ата минута. Сошо също постигна минимална победа над Сент Етиен. Перки се отчете в 66-ата минута, а в самия край на мача Сал получи червен картон.

Три мача бяха отложени заради лошите атмосферни условия във Франция. Това са Льо Ман – Лил, Нанси – Ница и Валансиен – Каен.