Отборът на Ница продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Лига 1. Пред 20 000 зрители Възпитаниците на Клод Пюел постигнаха впечатляваща победа с 4:1 като гост на Рен в мач от 10-ия кръг. Ница е в серия от 4 поредни победи, като в тях реализира 17 гола и с общо 24 вече е най-резултатният отбор в първенството.

Ница доминираше изцяло на терена и вкара четири гола чрез Матийо Бодмер в 14-ата минута, Хатем Бен Арфа в 53-ата, Махаман Траоре в 75-ата минута и Саид Банрама в 80-ата минута. В края на срещата полският национал минута Камил Гросицки отбеляза почетното попадение за домакините от Рен.

С успеха си Ница се изкачи на петото място във временното класиране, само на две точки от четвъртата позиция, която дава право на участие в европейските клубни турнири. Освен това е и с мач по-малко от своите конкуренти, след като двубоят им срещу Нант бе прекратен след едно полувреме заради буря. Рен се смъкна на шестото място и е с 16 точки. Лидер е Пари Сен Жермен с 26 точки, следван от Анже и Каен с по 21.