Юргорден е новият шампион на Швеция. Тимът от Южен Стокхолм спечели титлата след невероятен трилър в последния кръг. Новите първенци стигнаха до 2:2 при гостуването си на Норкьопинг, като точка им бе достатъчна за златните медали.

Така Юргорден изпревари Малмьо и Хамарби. ДИФ имаха 65 точки, докато другите два отбора бяха с по 62 преди изиграването на последния кръг.

Мачът започна кошмарно за Юргорден, който губеше с 0:2 до 14-ата минута след попадения на Расмус Лауритсен и Сеад Хакшабанович. В същото време Малмьо и Хамарби вече имаха аванс срещу своите съперници.

При това положение на почивката на срещите и трите тима имаха по 65 точки, като в този момент головата разлика даваше преднина на Малмьо, втори бе Хамарби, а Юргорден - едва трети.

През втората част тимът на  треньорския тандем Ким Беристранд и Томас Лагерльоф излезе пределно мобилизиран и се хвърли в атака. В 50-ата минута Йеспер Карлстрьом върна едно попадение.

Последва още по-масиран натиск и в 65-ата минута голмайсторът Мохамед Буя Туре изравни. В края на мача Гудмундур Тораринсон получи втори жълт картон и остави Норкьопинг с човек по-малко. Гостите контролираха събитията на терена и до изненада не се стигна.

Победите на Хамарби с 4:1 и Малмьо с 5:0 не се оказаха достатъчни за успех.

Юргорден стана шампион с 66 точки, втори е Малмьо с 65 и по-добра голова разлика от Хамарби, който има същия актив.

В дъното на таблицата отборът на Михаил Иванов Ескилстуна изпадна. Същата съдба имаше и Сундсвал.

Феновете на Левски: Стоим рамо до рамо с клуба и феновете на Юргорден, изправени пред лицето на терора