Монако направи грешна стъпка в борбата си за титлата в Лига 1 във Франция. При гостуването си на новака Дижон в мач от 15-ия кръг "монегаските" завършиха 1:1.

Противно на очакванията двубоят беше равностоен, дори домакините владееха по-често инициативата. Едно от най-силните нападения в Европа, това на гостите, показа учудваща немощ. Все пак Монако откри резултата в 17-ата минута чрез Карийо в една от малкото си възможности за гол. Домакините успяха да изравнят в края чрез Самаратино.

След този мач Монако оглави временното класиране в Лига 1 с 33 точки, колкото има и Ница, която ще играе тази вечер.

Последният в Лига 1 Лориен постигна изненадващ успех над 4-ия във временното класиране Рен с 2:1. Головете отбелязаха Микаел Сиани в 28-ата минута и Маджид Уорис в 44-ата минута за Лориен, Джовани Сио изравни за Рен в В 32-ата минута.

Лил записа първа победа под ръководството на Патрик Коло, който замени на треньорския пост уволнения Фредерик Антонети. "Кучетата" сразиха с 4:2 гостуващия Каен и се отдалечиха от зоната на изпадащите, като се изравниха по точки с днешния си съперник.

Резултата в двубоя на "Пиер-Мороа" откри Едер в 13-ата минута. Малко по-късно героят от финала на Евро 2016 се контузи и бе заменен от Никола де Превил. Наим Слити покачи на 2:0, но до почивката Каен върна едно попадение чрез Жюлиен Фере. През втората част Де Превил и Маркош Лопеш се разписаха в рамките на една минута и решиха всичко в полза на Лил, а голът на резервата Силвио Роделен направи загубата на гостите по-почетна.