Монако се класира за финала на турнира за купата на Франция по футбол с победа с 1:0 след продължение над гостуващия Ланс. Единственото попадение в двубоя отбеляза резервата Муса Маазу в 110-ата минута на срещата, след като засече с глава центриране на Нене. Гостите играха по-агресивно и имаха предимство на стадион "Луи II", но не се възползваха от шансовете си.

През първата част Канга Акале пропусна два пъти, останал сам срещу вратаря на монегаските Стефан Руфие. В началото на второто полувреме Монако получи право да изпълни дузпа, след като Алехандро Алонсо беше повален в наказателното поле от стража Ведран Руние. Нене прати топката в мрежата, но реферът Стефан Бре нареди дузпата да се преизпълни, тъй като играчи на двата тима навлязоха в пеналта преди удара. При повторното изпълнение бразилецът шутира над гредата.

Така на финала на 1 май на "Стад дьо Франс" Монако чака победителя от двубоя между аматьорския Кевили и Пари Сен Жермен, който е тази вечер.