Монако разгроми с 4:1 Олимпик Марсилия на "Стад Велодром" в дербито от 20-ия кръг на Лига 1. Успехът позволи на "монегаските" да излязат начело в класирането на Лига 1 като изпреварват досегашния лидер Ница по голова разлика.

Монако се доближи до Ница след съдийска помощ (ВИДЕО)

Ница с равен, но загуби Балотели и Банданда за началото на 2017 г.

Гостите откриха резултата още в 16-ата минута чрез Тома Льомар, който отправи техничен прехвърлящ удар по диагонала и красиво преодоля вратаря Йоан Пеле. Само пет минути след това Джибрил Сидибе изведе Радамел Фалкао на голова позиция и нападателят лесно реализира за 2:0.

В 29-ата минута Роландо върна надеждите на Марсилия като успя да намали резултата с глава след центриране от фаул на Максим Лопес. Но в последната минута на първото полувреме Бернардо Силва възстанови разликата от два гола след като вкара след центриране отдясно на Алмами Туре.

Интригата съвсем изчезна в 56-ата минута, когато Барнардо Силва се разписа за крайното 4:1 след добавка от наказателното поле, след като вратарят Йоан Пеле отби опасен удар на Фабиньо.

Монако през иглени уши на полуфинал за Купата на Франция

Късмет за "монегаските"

Ница сдаде лидерската позиция след като завърши само 0:0 у дома срещу последния в класирането Мец.

В третия мач от деня Каен победи като домакин Лион с 3:2.

В класирането води Монако с актив от 45 точки. Също с 45 точки е и доскорошният водач Ница. Шампионът Пари Сен Жермен е на третата позиция с три точки по-малко. Олимпик (Марсилия) заема шестото място във временното класиране с актив от 30 точки.