Монако се доближи само на 2 точки до лидера Ница след като в мач от 19-ия кръг на Лига 1 победи трудно като домакин Каен с 2:1. В същото време Ница се задоволи с нулево реми при гостуването си на Бордо.

Победата на монегаските беше постигната и в голяма степен благодарение на съдийско рамо. След безлично първо полувреме Монако откри в 47-ата минута след гол от твърде спорна дузпа. От бялата точка точен беше Радамел Фалкао.

След това съдията, макар и доста по-заслужено, изгони играч на Каен, за да улесни задачата на домакините. Тиемуе Бакайоко направи резултата 2:0 в 76-ата минута с далечен удар, при който стражът Дрейер се намеси доста нескопосано. В последните секунди резервата на Каен Ерве Базил с удар отблизо реализира попадението на утехата за гостите.

Мачът между Бордо и Ница беше отворен и много интересен с положения и пред двете врати. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатите три точки, тъй като в края на мача имаха повече чисти положения за гол.

По-тежка от загубата на двете точки за Ница е това, че отборът ще трябва да се раздели с ключови играчи за първите си мачове през 2017 г. Двете звезди на тима - Марио Балотели и Юнес Беланда бяха изгонени с директни червени картони в даденото от съдията продължение. Санкциите бяха за удар без топка на противников футболист, но при повторенията се видя, че и двамата не направиха нищо кой знае какво, за да заслужат изгонванията си.

Другата неприятна новина за Люсиен Фавър е контузията на титулярния вратар Йоан Кардинал, който бе заменен принудително в средата на втората част.

Ница остава лидер и е шампион на полусезона с актив от 44 точки. Вторият Монако е на две зад съседите си от Лазурния бряг, а шампионът Пари Сен Жермен е трети с 39.