Монако продължава теоретично борбата за 4 трофея през този сезон. В осминафинален мач за Купата на Франция той отстрани Олимпик Марсилия на "Стад Велодром" с 4:3 след продължения.

От своя страна домакините, които претърпяха унизителна загуба от Пари Сен Жермен с 1:5 през уикенда, показаха друго лице и загатнаха, че могат да излязат от кризата.

ПСЖ унижи Марсилия с 5:1

Исторически срам за Марсилия - ПСЖ им вкара пет гола насред "Велодром"

Интрига във френската класика нямаше

Очакванията за зрелищен двубой се оправдаха. Гостите поведоха в 19-та минута след нелеп автогол на Йоан Пеле. Домакините намериха отговор още преди почивката, като в 43-ата минута завърналият се на "Велодром" френски национал Димитри Пайе направи 1:1 след подаване от Флориан Товен.

Монако отново излезе напред в резултата в 65-та минута, когато се разписа младата надежда Кевин Мбапе, за когото това беше 13-и гол през сезона във всички турнири.

В 84-та минута обаче Реми Кабела изравни и вкара в продължения. "Монегаските" отново поведоха, като голът вкара Бенжамен Менди в края на първото продължение. Кабела отново върна равенството, но в 116-ата минута Тома Лемар оформи крайното 4:3 и класира Монако на 1/4-финалите.