Монако запази преднината си от 3 точки на върха във френската Лига 1 след като разгроми у дома Нант с 4:0 в двубой от 28-ия кръг на първенството.

Домакините излязоха само с мисъл за победата и практически решиха мача още през първото полувреме. Младата звезда Килиан Мбапе откри в 4-ата минута, а Валер Жермен удвои в 43-ата. Това беше 32-и гол в елита на Франция за Жермен, който по този показател изпревари баща си Бруно. Само 120 секунди по-късно Мбапе отбеляза и втория си гол в мача.

През второто полувреме Монако стигна до още един гол от дузпа чрез Фабиньо и така Монако продължава 100-процентовата си серия при наказателните удари през сезона, като играчите на Жардим са вкарали и при 12-те си опита. Домакините постигнаха убедителната си победа дори в отсъствието на лидера си Радамел Фалкао.

Монако продължава борбата за 4 трофея

Отстрани Марсилия за Купата на Франция

С 4-те гола срещу Нант "монегаските" подобриха клубния си рекорд по резултатност в един сезон. Десет кръга преди края те вече имат отбелязани 82 гола, докато предишното им върхово постижение беше 79, постигнати през сезон 1977/1978 година. С най-голям принос за рекордното постижение на тима от Княжеството е колумбийският нападател Радамел Фалкао, който има 16 гола. Тийнейджърът Килиан Мбапе, който наниза рекордното 82-о попадение за 3:0 срещу Нант, също има съществена заслуга със своите вече девет гола.

След тази победа Монако остава начело в класирането с 65 точки, с 3 повече от шампиона Пари Сен Жермен и Ница.