Звездите на Аржентина Серхио Агуеро и Лионел Меси спасиха отбора си от резил в приятелския мач срещу Мексико като реализираха два гола в последните пет минути. Срещата, която се игра на "АТ&Т Стейдиъм" в Арлингтън, САЩ, завърши наравно - 2:2.

Мексико откри резултата в 19-ата минута, когато Хименес направи страхотен пробив и нахлу в наказателното поле, а Николас Отменди извърши нарушение в гръб за дузпа. Отговорността да изпълни наказателния удар бе поверена на Чичарито, който не сгреши от бялата точка.

След това в 70-ата минута "ацтеките" организираха чудесна контраатака, като Лаюн напредна по лявото крило и подаде към непокртия Ектор Ерера, който със силен и плътен шут по земя не остави шансове на вратаря за 2:0.

Аржентина обаче не се предаде и до последно търсеше начин да обърне нещата. Така в 85-ата минута Лавеци бе изведен на скорост зад защитата, преодоля и вратаря и от аутлинията върна към нахлуващия Агуеро, за когото не бе проблем да вкара в опразнената врата. Минута преди края на редовното време "гаучосите" успяха да се спасят от загубата. Агуеро даде великолпен извеждащ пас за Меси в наказателното поле, той овладя на гърди и от воле мушна топката през краката на вратаря за крайното 2:2.