Марсилия се подхлъзна неприятно в домакинството си на Валансиен, стигайки само до 0:0 и губейки ценни точки в борбата на върха в Лига 1 на Франция. Пълното превъзходство на "Стад Велодром" за домакините не можа да доведе до голово изражение и те вече са на 5 точки зад Лион и на 4 зад Пари Сен Жермен.

От своя страна парижани взеха много важна победа като гости на Лориен и продължават да са плътно зад лидерите Лион. Красив гол на Жюли даде трите точки за ПСЖ, а в герой се превърна също вратарят на гостите Ландо, който спаси битата от Рафик саифи дузпа само 8 минути преди края на мача.

В друг интригуващ мач от 27-ия кръг Тулуза отнесе Бордо с 3:0 и ги измести в класирането. Голове за домакините вкараха Сириекс (32), Жиняк (44) и Сисоко (90+3). Така екзекуторите на ЦСКА са вече на четвърто място с 49 точки, а Бордо са пети с 47 точки. В останалите двубои от кръга: Ница - Монако 0:0, Гренобъл - Каен 2:1, Нанси - Льо Ман 2:2.